Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Saulės baterijos, šilumos siurblys, Victron ESS
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 56 57 58 ... 76 77 78
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
satigis
Sk Vas 19 2017, 08:52
Užsiregistravęs dalyvis #2272
Prisijungta: Kt Sau 24 2013, 02:17

Vieta: vilnius
Pranešimų: 569
Va, kabo ar stovi jau metus, pajungtos prie lesto - greit metai
42 vnt x 130 w

Pirktos naujos Lietuvoje.
Pasirinktos del kainos, buvo pigiau nei poli tokios pacios galios
Pagamino jau ~ 5200 kw/h, greiciau nei po menesio bus metai. Bus tiksliau.

Privalumai
Grazi isvaizda, atrodo efektingai
Zemas temperaturinis koeficientas, vasara labai didelis +
Kaina, pasiderejus
Maziau bijo pauksciuku kakuciu, ar seseliu

Trukumai:
Uzima ~1.5 daugiau vietos

Ar pirkciau dar karta tas pacias:
Po metu ekspluatcijos - vienareiksmiskai TAIP
Ar dar po metu nepasikeis nuomone, del nusedimo ar degradacijos, zinosiu po metu

informacijos nuoroda
pasiskaitymui

ps
Aukstas bateriju voltazas turi privalumus - reik plonesniu laidu, ir geriau dirba MPPT, bet cia reik ziureti ir keitiklio aprasyma.
Dabar sistema dirba ~ 750 v tuscios eigos

"man bobute sake":
Kazka esu girdejes, kad cis baterijos nedirba su transformatoriniais inverteriais

[ Redaguota Sk Vas 19 2017, 09:13 ]
Į viršų
Julietis
Pr Vas 20 2017, 10:29
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas, Kirnaičiai
Pranešimų: 594
Gal turėjai kontrolerius krovimo omenyje? Manau jei MPPT kontrolerio įėjimo įtampa 150V, o CIS duoda 112, turi dirbti. Tie transformatoriniai keitikliai reikalingi sumažinti įėjimo įtampą tiems, kurių įejimas tik iki 100V. Manau.
Į viršų
satigis
Pr Vas 20 2017, 11:36

ne taip manai,
PVZ yra maitinimo blokai (230/12v) transformatorinis ir impulsinis.
I viena galima paduoti ir 110 V o i kita padavus tuos pacius rezultatas isejime bus kitoks
Gal pvz ir ne i tema.
Kalbejau su bateriju pardaveju apie tai, sake negirdejo jokiu nusiskundimu.
gal cia tik "bobute sake".

Gal kam pravers ateityje:
Kai atvaziavo baterijos, tai buvo atspausdintas lapas su rialiomis bateriju charakteristikomis.
T.y su bandymais visu bateriju po pagaminimo. Geriausia nuo blogiausios skyresi kazkur apie ~ 5%.
Baterijos buvo grupuojamos pagal panasias charakteristikas, 7 nuosekliai ir poto lygegreciai (3x2 du iejimai MPPT). Taip, kad pati silpniausia nestabdytu pacios stipriausios.
Į viršų
Micius
Tr Kov 01 2017, 09:05
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 3061
Kada laiko bus patobulinsiu grafikus, dabar be jų Tik saulė. Bendra galia 2240W.

Sausis - 34 kwh
Vasaris - 67 kwh (per tas kelias saulėtas dienas, buvo akumuliatoriai pilnai pakrauti, perteklius buvo nepanaudotas). Bendrai vasaris saulės prasme apgailėtinas, 5-6 dienos su saule, likusios 22...
Į viršų
Julietis
Kt Kov 02 2017, 11:43
L.iko E.nergijos O.re

Mano sausis buvo 60kWh, vasaris geresnis - 69kWh.
Dabar Miciau mastau tokį reikalą. Rašai kad akumai buvo pilni. Pas mane irgi ta pati fignia. pamąstom kuriam galui reikalingi tokie energijos kaupikliai, iš kurų naudos prakiškai tik tada, kai kaime dingsta aliektra ir tada tu vaištai davolnas kaip viskas čiotkai. Juk iš jų nieko praktiškai nenupilsi. Manau reikai taip. kad kai dieną juos pakrauni, tamsiąją paros dalį gyveni iš jų. Va tada pasijaus ir elektrinės darbo prasmė. O iš šitų švininių geriausiu atveju nupilsi 20%. Tai reiškia kad iš 100Ah akumo tu gai pasiimti tik 250Ah. Pradėsi imti daugiau - nugaiš.
Mano akumai jau seni ir reikalauja pakitimo. Todėl pradėjau žvalgytis į LiFe Po4. Yra tokie SONY fORTELION energijos kaupikliai. Kažkur neseniai buvau apie tai užsiminęs, buvau įmetęs keletą dokumentų, bet zamolskis savame stiliuje mane apkakojo vėl lysdamas su savo 10-kūbe bačka vandeniui kaitinti.
Yra ir pigesnių variantų šios technologijos. Bet tas SONY kaupiklis tikrai seksualus.
Į viršų
Micius
Kt Kov 02 2017, 12:40

Na aš tai tikrai neplanuoju keitimo į litį, aš tokių kosminių pinigų tikrai nenusiteikęs mokėti. Dėl pertekliaus nupylimo tai turiu pora variantų. Vienas iš jų tai štai toks informacijos nuoroda

Jis gali dirbti kaip pertekliaus nupylimo į teną režimu.

Reikia 24V teno, ir kaip man paaiškino Giminija, tai bus sunku sinchronizuoti Float režimą. Bet geras tuo, kad nenaudoja inverterio resurso, mažiau nuostolių.

[ Redaguota Kt Kov 02 2017, 06:52 ]
Į viršų
Stasiuks
Kt Kov 02 2017, 02:27
Užsiregistravęs dalyvis #2615
Prisijungta: An Grd 10 2013, 09:04

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 863
Micius rašė ...

Na aš tai tikrai neplanuoju keitimo į litį, aš tokių kosminių pinigų tikrai nenusiteikęs mokėti. Dėl pertekliaus nupylymo tai turiu pora variantų. Vienas iš jų tai štai toks informacijos nuoroda

Jis gali dirbti kaip pertekliaus nupylimo į teną režimu.

Reikia 24V teno, ir kaip man paaiškino Giminija, tai bus sunku sinchronizuoti Float režimą. Bet geras tuo, kad nenaudoja inverterio resurso, mažiau nuostolių.

Nupylimą galima sėkmingai vykdyti su Džiugo pasiūlytu tenų valdikliu informacijos nuoroda, nes tas Morning Star valdiklis nepigus Lengvai eina sureguliuoti nuo kokios įtampos pradeda apkraudinėti teną. Aliexpress žemavolčiai tenai tikrai nebrangūs informacijos nuoroda arba informacijos nuoroda

[ Redaguota Kt Kov 02 2017, 02:37 ]
Į viršų
Micius
Kt Kov 02 2017, 05:37

Galima, bet pirma reikia jį mokėt techniškai tvarkingai ir patikimai surinkt, o tas tai tikrai ne mano nosiai. Be to solidūs gamykliniai įrenginiai vis tiek patikimesni.
Į viršų
Stasiuks
Kt Kov 02 2017, 09:06
Užsiregistravęs dalyvis #2615
Prisijungta: An Grd 10 2013, 09:04

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 863
Micius rašė ...

Galima, bet pirma reikia jį mokėt techniškai tvarkingai ir patikimai surinkt, o tas tai tikrai ne mano nosiai. Be to solidūs gamykliniai įrenginiai vis tiek patikimesni.

Na taip gamykliniai geriau, bet kaina didele. Jei nuimtum dangteli tai viduj rastum tik pora tranzu ir varzu Tas Dziugo tenu valdiklis gan paprastas, man tik nepavyko viper maitinimo paleist, bet ji pakeisiu kinietisku 24-12V moduliu.
Į viršų
Julietis
Št Kov 11 2017, 12:18
L.iko E.nergijos O.re

informacijos nuoroda
Perteklinei GRID inverterio energijai nukreipti į boilerį. Buvau kažkur radęs už 240 svarų.

Radau
informacijos nuoroda

[ Redaguota Št Kov 11 2017, 02:38 ]
Į viršų
Micius
Št Kov 11 2017, 02:43

Vo čia labai įdomus daiktas. Jau nagrinėjuosi.

Smagu, kad atsirado toks daiktas, ypač jo laukia tie kas turi Grid-Tie. Kažkada Verinukas su Džiugu tokią sistemą projektavo, gal ir paleidę buvo. Šiaip gana brangus reikalas, minusas tas, kad neturi temperatūros kontrolės. Mano atveju, visgi naudingiau nusiiminėti žemavoltėje dalyje, nes Morningstaras pigesnis, tik jau reikia 24V teno.

Planuoju gaminti tenų boilerį, tai bėdų nekils ir su 24V.

Čia kur Zamas rado - informacijos nuoroda

[ Redaguota Št Kov 11 2017, 11:32 ]
Į viršų
zam0lskis
Št Kov 11 2017, 05:45
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3282
yra dar toks - su sroves krypties davikliu irgi:
informacijos nuoroda
manau dar geresnis uz ta solariboost. man pvz tame solariboost nepatinka, kad daviklin rekia batarkes kist. reikes juk keitinet pastoviai, nors ten garantuoja, kad metams uztenka ...

[ Redaguota Št Kov 11 2017, 05:47 ]
Į viršų
satigis
Št Kov 11 2017, 10:04

Stovi dvi rytes (ampermetrai) vienas ant ivado elektros, kitas grid keitiklio isvado
Kontroleris skaiciuoja skirtuma. 240 svaru arba 500 lietuvisku euru. Geras kursas
taip primeciau - detaliu savikaina apie 30-35 eurai, be dezutes ir programos parasymo.
Toks prietaisas butu tinkamas sistemai didesnes galios nei 3-4 Kw, Mazesnes galios sistemai reiketu boilerio teno galinguma mazinti, arba daryti kad butu reguliojama teno galia.
Cia jei pagal nutilejima boileris su 2-2.2 kw galios tenu.
Į viršų
Julietis
Sk Kov 12 2017, 10:53
L.iko E.nergijos O.re

satigis rašė ...

Stovi dvi rytes (ampermetrai) vienas ant ivado elektros, kitas grid keitiklio isvado
Kontroleris skaiciuoja skirtuma. 240 svaru arba 500 lietuvisku euru. Geras kursas
taip primeciau - detaliu savikaina apie 30-35 eurai, be dezutes ir programos parasymo.
Toks prietaisas butu tinkamas sistemai didesnes galios nei 3-4 Kw, Mazesnes galios sistemai reiketu boilerio teno galinguma mazinti, arba daryti kad butu reguliojama teno galia.
Cia jei pagal nutilejima boileris su 2-2.2 kw galios tenu.

Na kursas čia pas tave tikrai geras kažkoks. Šiap šiai dienai €urais gaunasi 275 suma.
O jei rimtai, tai pagrindinė vertė to įrenginio ir yra dėžutė. Daliakų dar ir bet kokiame sename telike. O ir programinę įrangą kas čia yra pasirašyti. Va kada šikdamas imsiu ir paišeliu parašysiu ant švaraus lapelio vienos pusės. O kita dar lieka panaudoti...
Rašai vėjus vienok. Juk tai ir yra biznis kažkieno. Tu sugebi softą parašyti. Imi ir parašai. Pristatai ČIA dirbantį prietaisą ir aš mielai Tau sumokėsiu. Nei pirkčiau pas kažkokį angličana. Ir manau dar čia atsirastu norinčių. Tik prietaisas turi būti išbaigtas, o ne taip kaip Miciaus pirktas ir po to parduotas vandens šildymo trantas.
Kas pirmesnis - tas turtingesnis. Nes aš softo nepasirašysiu. Galiu tik shemą susisrinkti.
Į viršų
zam0lskis
Sk Kov 12 2017, 11:18

jei gerai suprantu, ten dar ir kontroliuoja kiek galima energijos i tena atiduot. sita funkcija siaip yra sudetinga pagal mane, jei ten reikia pastoviai stebet du kintancius parametrus ir dar suderint su norima boilerio temperatura laike.
na kol Micius tokio nenusipirks - matyt nesuzinosim
man siaip labiau patiktu kad butu valdomas pagal davikli kazkoks neribotas galingumas. kad pats galetum rinktis ka pajungt.
Į viršų
Micius
Sk Kov 12 2017, 02:42

Julietis kažko tai piktas Na aš tai tikrai nesakiau, kad NectarSun buvo blogas, tiesiog keletą trūkumų turėjo, bet iš esmės tai viskas gerai su juo. O pardaviau, dėl to, kad perėjau prie Victron ESS. Pastaroji irgi turi trūkumų. Vienas iš jų, efektyvus pertekliaus sunaudojimas su MPPT. Čia pasirinkimas toks: 1. Perteklius į ESO, 2. Grubus teno ar tenų įjungimas ir išjungimas pagal tam tikrus parametrus. Viskas.

1. Galėčiau naudoti pasistatęs aukščiau minėtą sistemą, ir perteklius būtų tvarkingai sunaudotas. Šio būdo minusas tas, kad žema saulės baterijų įtampa iš MPPT verčiama į 230V ir inverterio pagalba pumpuojama į ESO. Tam naudojamas inverterio resursas, yra nuostoliai konvertavime.

2. Toks tenų įjungimas neleidžia tiksliai reguliuoti pertekliaus, taip pat naudojamas inverterio resuras, kažkiek sekinami akumuliatoriai ir pan.

3. Mano ir UAB "Giminija" technikų nuomonė sutampa, kad reikia perteklių nuiminėti nenaudojant inverterio resurso, tokiu atveju puikiai tinka MorningStar TS-60, tik reikalingas 24V tenas. Jis iki 1,7kw, taigi tiek gali nuimti vienas TS-60. Kol kas lieku būtent prie šito varianto. Sunkiausia suderinti krovimo etapus, bet tikrai pažaidus galima sutvarkyti.

Ši pertekliaus sistema labai gerai tinka turintiems Grid-Tie inverterius ir neturintiems galimybės naudingai atiduoti ESO. Žodžiu perki saulės modulius, grid-tie, + aukščiau mūsų minimą pertekliaus nusiurbėją. Gaunasi liuks sistema, kai yra ESO. Kai jos nėra, tada jau pipiec.
Į viršų
Julietis
Sk Kov 12 2017, 05:09
L.iko E.nergijos O.re

Nepiktas tas Julietis, tik kvailai skaitosi kai žmogus iškart puola vertinti įrenginio sudedamųjų dalių kainas. Susidaro toks įspūdis, kad dalis surinkęs supilsi į kibirėlį ir džiaugiesi puikiu įrenginio darbu.
O Tu Miciau labai neteisink to LT produkto. Va tos kelios nereikšmingos smulkmenos ir yra prietaiso neišbaigtumo požymiai. Va tas ir už-3,14-sa.
Į viršų
satigis
Sk Kov 12 2017, 07:56

aisku uzbaigtumas geras dalykas.

Kursa ne as skaiciavau. Viena kaina svarais anglijoje, kita kaina - lietuvoje parduodama uz eurus. Kainos is nuorodu.

Bet .... o kokia is jo nauda ? as apie ta valdikli
Zamolskis rado senesne versija uz 180 svaru tai yra apie 210 euru
Padeda taupyti apie 3.3 cnt uz kilovatvalandes saugojima ESO
Tai 210 / 0.035 = apie 6400 Kw/h, nenusiustu pasaugoti i ESO, o sudetu i boileri
sakyciau, apie 4 - 5 metai, nemaziau, atsipirkimas.
Sitas valdyklis buten ir skirtas prie grid inverterio.
Programine iranga nesudetingesne nei saules kolektoriaus valdiklio.
Sakyciau analogiska, tik davikliai ne temperaturos o amperu.

Jei nenaudoti inverterio o iskart siusti 24 v i boileri per zemavolti tena. Tai iskils problemos su laidu storiu ir DC itampa t.y kibirksciavimu.

[ Redaguota Sk Kov 12 2017, 08:20 ]
Į viršų
zam0lskis
Sk Kov 12 2017, 08:34

satigis rašė ...

aisku uzbaigtumas geras dalykas.

Kursa ne as skaiciavau. Viena kaina svarais anglijoje, kita kaina - lietuvoje parduodama uz eurus. Kainos is nuorodu.

Bet .... o kokia is jo nauda ? as apie ta valdikli
Zamolskis rado senesne versija uz 180 svaru tai yra apie 210 euru
Padeda taupyti apie 3.3 cnt uz kilovatvalandes saugojima ESO
Tai 210 / 0.035 = apie 6400 Kw/h, nenusiustu pasaugoti i ESO, o sudetu i boileri
sakyciau, apie 4 - 5 metai, nemaziau, atsipirkimas.
Sitas valdyklis buten ir skirtas prie grid inverterio.
Programine iranga nesudetingesne nei saules kolektoriaus valdiklio.
Sakyciau analogiska, tik davikliai ne temperaturos o amperu.

Jei nenaudoti inverterio o iskart siusti 24 v i boileri per zemavolti tena. Tai iskils problemos su laidu storiu ir DC itampa t.y kibirksciavimu.

o tu atminusuok kokias nors sutarties islaidas susijusias su "pasaugojimu ESO" - tai tas prietaisas tada nuo pirmos dienos jau bus pelnas
siaip butu idomu paziuret kaip ten realiai valdo tas sroves krypties daviklis. gal imanoma su keliais tokiais prietaiseliais padaryt normaliai valdoma pertekline apkrova bet kokiai jegainei su grid-tie. sakykim net nesuveikus vienam davikliui - isijungtu sekantis. tiesiog eile tokiu davikliu ant ESO ivado laido sukabini - man patinka toks neinvazinis stebejimas-valdymas.
ten maciau net dvi apkrovas valdo.
-------------
Miciau - o tu jau issprendei DC junginejimo problema - kad tau pasidare naudinga nuiminet apkrova pries keitikli? man kazkodel atrodo tu tiesiog prie savo eksplotuojamo varianto viska bandai pritemt...
uzsisakinet kazkokius neefektyvius 24V tenus ir vedziot 24V kilowatines linijas isvis manau yra nesamone... 12/24V tetinka tik kazkokiems negalingiems prietaisams - visa kita reikia naudot TIK 230/400V. pasauly sitai suprato jau 100 metu atgal

[ Redaguota Sk Kov 12 2017, 08:39 ]
Į viršų
satigis
Sk Kov 12 2017, 08:54

ESO - tai akumuliatorius - kur saugoma kilovatvalande be nuostoliu bet uz pinigus.
Kiek skaiciavau, na neradau, geresnio-pigesnio varianto. Cia jei sistema didesne nei 1,5-2 Kw.
Na o jei per para suvartoji 2 kw/h tai apsimoka zaisti su akumuliatoriais.
O visi tie zaidimai su elektros tinklais be sutarties mokescio, tai yra aprasyti administraciniame kodekse, per baudas
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 56 57 58 ... 76 77 78  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF