Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Saulės baterijos, šilumos siurblys, Victron ESS
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 38 39 40 ... 71 72 73
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
Micius
Kt Bal 04 2013, 09:02
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2948
sigis.m rašė ...

o kartais tavo šilumos siurblys negali valdyti trišakio su davikliais.beveik visi šiuolaikiniai katilai turi tokia funkcija...
prieš visus cirkuliacinius siurblius turi buti dedami filtrai.o schema iš principo - teisinga,tik išsiplėtimo indo nedadėjai ,nuorintoju , filtro šilumos siurbliui ir APSAUGINIO VOŽTUVO .
ir baik su ta esbe sistema žaisti.ji nėra tinkama tavo grindu valdymui...daryk kaip anksčiau rašiau ir dėk heimeir srautu suvedimo termostatini trišaki ir galva su kapiliaru.
jei malkini jungsi prie atskiru akumuliacinės atvadu - viskas veiks gerai.tik paduodama i akumuliacine junk iš viršaus.
papiešk pečiaus aprišima

Mano šilumos siurblio Siemens valdymo kompiuteris, yra toks apgailėtinas, kad jis aplamai nieko nesugeba. Paskutiniu metu dar ir pūliuot pradėjo, o juk nesenai keistas... Nors įtariu, kad gali būti kalta kontaktoriaus paleidimo ritė, nes Siemense girdžiu kaip cikteli, užsidega kompresoriaus simbolis, o magnetinis tyli, kartais įsijungia po pauzelės. Nu vienžo mano siurblio kompas ką daugiausiai sugeba, tai trišakį perjungt iš vienos padėties į kitą, bei reguliuoti šildymo temperatūrą, pagal lauko temperatūrą. Jeigu nenaudočiau kieto kuro, tai man išvis atkristų tas temperatūros klausimas, bet va vis paskūrenu, nes vis truputį pigiau gaunasi.

Filtrus uždėsiu Išsiplėtimas, apsauginis, žinoma įdėsiu, net dabar yra Dar norėjau paklausti, ar tas pajungimas, iš vienos ir kitos pusės bačkos to pačio rato yra teisingas ? Nes dabar tai pajungta tose pačiose pusėse. Man rodos tu man kažkada ir rekomedavai, jungti įstrižai, tada geriau maišosi.

Nepykit, kad ginčijuosi, bet man niekaip nedaeina, kuo bloga ta ESBE pavara su trieigiu ? Juk termostatas lygiai taip pat reguliuoja ? Pati ESBE schemose rodo, jog būtent ta sistema tinka ne tik radiatoriams, bet ir grindims.

P.S Šiandien ryte dingo elektra, sustreikavo šilumos siurblio elektrinė dalis, maža to, vakare dar ir cirkuliacinis užstrigo Triperskas Speroni

[ Redaguota Kt Bal 04 2013, 09:04 ]
Į viršų
SauleVire.lt
Pn Bal 05 2013, 09:23
Užsiregistravęs dalyvis #1838
Prisijungta: Pn Spa 28 2011, 08:10

Vieta: Vilnius
Pranešimų: 327
Micius rašė ...

P.S Šiandien ryte dingo elektra, sustreikavo šilumos siurblio elektrinė dalis, maža to, vakare dar ir cirkuliacinis užstrigo Triperskas Speroni

Tik del tokiu bajeriu ir renkuosi 12V pavaras informacijos nuoroda ir automatika. Nes tikro sinuso upsas 220V kainuos papildoma 1000Lt.
Į viršų
Tinklalapis
Micius
Št Bal 06 2013, 06:02

Pas mane tikras santechnikos gedimų bumas Tik nesenai pakeičiau šildymo sistemos crkuliacinį siurblį, šiandien kitas gedimas: manęs aišku nebuvo namie, nežinia kas nutiko, bet kažkokiu tai būdu atsijungė daugiasluoksnis vamzdis nuo saulės kolektoriaus išėjimo. Na ten aišku pasipylė garai, skysčiai, kaimynė panikoje puolė skambinti, o aš už 60 kilometrų... Parvažiuoju, užlipu į balkoną, uždengiau kolektorių audiniu, žiūriu kas čia per situacija. Plastikinis daugiasluoksnis vamzdis išsimovęs iš priveržiamo pajungimo, galas visas apsilydęs... Tas toks žiedas, kuris užspaudžia vamzdelį, sutrūkęs... Ten kur buvau apizoliavęs, tai net tas paralonas apsilydęs... Mdaa... Kolektorius bent jau vizualiai kaip ir sveikas. Pajungiau vėl, puiki proga įmontuoti vožtuvą nuo savaiminės cirkuliacijos, kuri man labai gadina nuotaiką. Vožtuvą nusipirkau svirtinį, berods D20. Pajungiau iš kart už cirkuliacinio siurblio. Ir ką jūs manot, siurblys sugeba jį atidaryti tik dirbdamas visa galia Jobtararai... Tai kokį dėt, kad veiktų ?

P.S Radau, savo klausimą, kurį uždaviau ankščiau

[ Redaguota Št Bal 06 2013, 07:00 ]
Į viršų
Micius
Št Bal 06 2013, 06:13

Sigi, jei gali, dar kartą pabaksnok pirštu, kurį čia vožtuvą man rinktis, kad nugesinti tas savaimines cirkuliacijas. informacijos nuoroda

Šitas ? informacijos nuoroda

Ačiū
Į viršų
Micius
Št Bal 06 2013, 06:56

Vo kaip...

Į viršų
sigis.m
Št Bal 06 2013, 09:31
Užsiregistravęs dalyvis #1182
Prisijungta: Kt Bal 22 2010, 08:21

Vieta: Panevėžys
Pranešimų: 1209
na čia jau visas 130 laipsniu buvo.dėl tokiu bajeriu ir dedamas varinis vamzdelis.brangu,bet - patikima.
atbulinis geras iš pirmos nuorodos.pats tokius naudoju.
idomu pasidarė,kaip pajungei atbulini,kad siurblys nesugeba atidaryti.gal koks lievas papuolė,o gal ir siurblys toks pat.koki dėjai?ir kurioje vietoje pastatytas?
Į viršų
zam0lskis
Sk Bal 07 2013, 07:03
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3186
neaisku koki ten atbulini turi. jei gravitacinis, gal pastatytas ne ta padetim kaip jam priklauso
Į viršų
viktas
Sk Bal 07 2013, 07:01
Užsiregistravęs dalyvis #1897
Prisijungta: Sk Sau 01 2012, 01:45

Vieta: Gargzdai
Pranešimų: 319

[ Redaguota Sk Bal 07 2013, 07:09 ]
Į viršų
Micius
Sk Bal 07 2013, 08:19

zam0lskis rašė ...

neaisku koki ten atbulini turi. jei gravitacinis, gal pastatytas ne ta padetim kaip jam priklauso

Skaityt reikia atidžiau, vožtuvas svirtinis Galėsiu ir foto įdėt Šiandien kaip prasiknisau su kolektoriumi, tai gal 5 kartus lėkiau užuolaidą uždėt, bo garas rūko pro nuorintoją Užpildau sistemą, nuorinu, slėgis norma, leidžiu cirkuliacinį visu gazu, pradžiai kolektoriaus temperatūra lyg ir krinta bet paskui pasiekia 50 laipsnių ir kaip šauna į viršų, žiūriu kad jau kaip trajaukinys dūmai tik verčiasi. Jau galiausiai pradėjau vamzdžius prapūtinėt, nes nebesupratau, kas darosi Pučiu į karštą, ir matau kad pučiasi grįžtamas viršuje... Pyp pyp pyp. Tai dabar galiausiai atrodo radau kame šaknys. Pasirodo, kad kai pirmą kartą pajunginėjau, buvau teisingai pajungęs, bet kažkur gavosi oro kamštis ir pagalvojau kad sumaišiau Perjungiau kitaip ir ėmė veikti O šiandien besiknisdamas, pastebėjau, kad pajungta blogai. Bet neveikė ne dėl to, o kad niekaip nepavyko išorint. Beje buvau labai nustebęs, kai slėgis 1 bar, cirkuliacinis dirba dugnu, bet oro išstumti nesugeba. Turbūt dėl to, ir mano vožtuvas neveikė. Na nieko, padirbsiu pora dienų, su naujais savo zigzagais, matysiu, kaip kas. Šiandien terperatūras matavau, tai galiu pasakyt kad mano šilumokaičiai apgailėtini... Ateina iš kolektoriaus +43, praeina pro Baxi boilerio "gyvatuką", tada eina į mano akumuliacinės talpos mini boileriuką, ir išeina...40+.... Žodžiu, kai sako, jei jau darai, tai daryk kaip priklauso, bo kitaip tai bus kaip man
Į viršų
sigis.m
Pr Bal 29 2013, 05:40

dar viena statistika iš mano daryto objekto su šilumos siurbliu ir paviršiniu lauko kolektoriumi:
šildomas plotas - 200 kv + šiek tiek pašildomas 40 kv garažas.viryklė elektrinė.visus metus moka po 420 lt.kas mėnesi.
gruntas geras - šlapias molis ištisus metus
Į viršų
Micius
Pr Bal 29 2013, 07:40

Ir kodėl visi pavyzdžiai mane triuškina ? Matyt mano namas kiauras
Į viršų
ewas
Pr Bal 29 2013, 08:31
Užsiregistravęs dalyvis #2255
Prisijungta: An Sau 08 2013, 06:10

Vieta: Netoli
Pranešimų: 180
Micius rašė ...

Ir kodėl visi pavyzdžiai mane triuškina ? Matyt mano namas kiauras

Nepriimk visko už gryną pinigą megsta žmonės pagražinti, pasipuošti gyvenme kaip ir reklamoje pateikiama gražioji pusė ir dar padražinta. Man irgi bendradarbis suokė kad pas jį sanaudos per pusę mažesnės nei pas mane, opo to pasirodo, kad jis ten kol kas negyvena ir palaiko apie 15 laipsniu. Vat taip.
Į viršų
Micius
Pr Bal 29 2013, 09:34

Na jo, daug žmonių linkę pripasakot Bet pas ką viskas idealiai sutvarkyta, tai tiesiog pačios šilumos daug nereikia, todėl ir sąskaitos mažesnės.

Va jei kam įdomu, mano ūkis per :

2011 metus sunaudojo 7385 kwh - 2779 Lt \12= 231 Lt mėn
2012 metus sunaudojo 7284 kwh - 3043 Lt \12= 253 Lt mėn

Didžiasia suma 2012 vasaris - 1713 kwh - 711 Lt
Mažiausia suma 2011 spalis(chm...)- 69 kwh - 26 Lt (viskas šildoma buvo tik malkomis, indaplovė buvo remonte).

Per sezoną sukūrendavau malkų maždaug aaa, kaip čia apskaičiuot...žodžiu kambarėlis kur laikau malkas yra 12m2, aukštis jo 1,8m. Iš beveik pilno likdavo 3 eilės malkų. Malkos mano itin sausos, lentelės nuo išardyto antro aukšto, bet smulkios, ir labai greit sudegdavo mini katile Atrama 13 ar koks ten Po pora rietuvių gaudavo ir obelinių malkų Šilumos siurblįs per metus intensyviai dirbdavo 3-4 mėn, kitus mėn tik kai tingėdavau malkinį pakurt Šildomas plotas ~80 m2. Temperatūra laikoma 18-21 ribose. Gyvena du žmonės ir taksas

P.S Galvoju, kad kažkuriais metais tik pusė kambarėlio malkų sunaudojau, bet neatsimenu tiksliai.

[ Redaguota Pr Bal 29 2013, 09:37 ]
Į viršų
sigis.m
An Bal 30 2013, 07:25

Miciau - tas namas naujos statybos.geri langai,geras apšiltinimas ir labai geras gruntas.kas liečia dėl išlaidu elektrai - lesto knygelės nemačiau,bet itariu kad nemelavo.juk 420 lt kas mėnesi - nėra taip jau mažai...
tavo atveju - problema grunte ir greičiausiai namo kiaurume.juk ,kiek pamenu - sakei kad neapšiltintas...
Į viršų
ewas
An Bal 30 2013, 07:32

sigis.m rašė ...

Miciau - tas namas naujos statybos.geri langai,geras apšiltinimas ir labai geras gruntas.kas liečia dėl išlaidu elektrai - lesto knygelės nemačiau,bet itariu kad nemelavo.juk 420 lt kas mėnesi - nėra taip jau mažai...
tavo atveju - problema grunte ir greičiausiai namo kiaurume.juk ,kiek pamenu - sakei kad neapšiltintas...

O tai šildomas plotas koks.
Į viršų
sigis.m
An Bal 30 2013, 07:46

ewai - visai aptingai . pakilk penkiais postais i viršu
Į viršų
Micius
An Bal 30 2013, 07:50

sigis.m rašė ...

Na mano langai tai manau kad geri, trijų stiklų 42mm stiklo paketai su dviem selektyvais. Grindys apšiltintos 10 cm polistirolo, sienos iš vidaus 5cm vatos, gipsas, lubos 5 cm vatos. Virš perdangos spalių papilta, 5-15 cm, priklausomai nuo vietos. Vėjai niekur nešvilpia, galima sakyt beveik vakumas Nes jei uždarytais langais įjungiu gartraukį, tai ima traukt dūmus per vonios ventiliaciją Sienų oro tarpas pripūstas putų. Sunaudojo apie 6m3. O laukas tai nešiltintas. Tiesa, pamatai apšiltinti ~10 cm polistirolo, seniau peršaldavo, po apšiltinimo jau nebe
Į viršų
sigis.m
An Bal 30 2013, 08:05

tai - kame problema?su tokia kvadratura turėtum mokėti juokingai mažai...gal su siurbliu kas negerai...
gal skaitliukas sukasi be naudojimo? pas mano giminaiti toks bajeris buvo.puse metu irodinėjome,kol pakeitė.ir padlos babkiu už nesunaudota el. negražino.pasakė : norit - kreipkitės i teisma...
Į viršų
Micius
An Bal 30 2013, 08:29

sigis.m rašė ...

tai - kame problema?su tokia kvadratura turėtum mokėti juokingai mažai...gal su siurbliu kas negerai...
gal skaitliukas sukasi be naudojimo? pas mano giminaiti toks bajeris buvo.puse metu irodinėjome,kol pakeitė.ir padlos babkiu už nesunaudota el. negražino.pasakė : norit - kreipkitės i teisma...

O kas ti žino Kaip gi patikrint ? Gal galima kažkaip apskaičiuot, kiek šilumos gamina ? Sakykim talpą šildau, jos tūrį žinau, kiek pakelia laipsnių per kiek laiko ? Bet kur tuos laipsnius matuot ? Viršuj šilta, apačioj šalta
Į viršų
ewas
An Bal 30 2013, 08:32

sigis.m rašė ...

ewai - visai aptingai . pakilk penkiais postais i viršu

Neaptingau su telefonu naršau, nepatogu toli knist pardon
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 38 39 40 ... 71 72 73  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF