Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Saulės baterijos, šilumos siurblys, Victron ESS
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6 ... 71 72 73
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
Micius
Sk Lap 13 2011, 09:03
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2941
Dėl aukščiau esančių postų, tai paskaičiau, susidarė vaizdas, kad Zamolskis iš LADA pirmuko padaro kosminį laivą Dėl tenų, tai juk visiškai pofik tie tenai, taip ar anaip, pajungsiu boleriuko teną, geriausiu atveju, jeigu baterijos pakels įtampą iki 120V, jos bus apkrautos ~500W, ir viskas kuo geriausiai ten veiks. Nesakau kad tai bus pats optimaliausias sprendimas, tiesiog jis man šiuo metu pigiausias, ir duos kažkokią tai naudą iškart. Vėliau, kai susipažinsiu ir įvertinsiu SB galimybes, tada ir nuspręsiu, ar verta į grid'ą lįst, ar ne. O panašių nesamonių kaip naudot inverterius įtampos sukėlimui kad mol galėčiau 220V tenus jungt, tai ir susapnuoti nesugebėčiau.

Dėl Viliaus, tai tau Zamolskis atsakė, būtent taip ir aš galvoju. O kad kolektoriai gerai, tai čia nėr ką ir kalbėt, tiesiog man gaunasi vamzdyno po žemėm 60m, tai naudos tikrai bus 0. O žiemą būna kartais dienų, kai šviečia saulė, tai tikiuosi kad gausiu kokius 200W, o tai vis geriau nei 0

Kai sulauksiu Džiugo valdiklio, tai buvau sugalvojęs savo didesnę jėgainę ir SB suporuoti, ir jungti į tą patį boileriuką. Reikės tik Šotki diodų prisipirkt, gal net po kelis nuosekliai sujungt, kad tik baterijų nesugadintų. Nors įvertinus riziką, turbūt dar gerai pasversiu, ar verta. Reikės pasidomėti Drazice šildymo kolba, apie kurią Sigis minėjo. Ooo, vėjas jau 4,8 m/s, matau jau grūda apie 350W
Į viršų
zam0lskis
Pr Lap 14 2011, 04:45
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3183
kietai skamba - "jegainiu parkas"
sianden teko dirbt gal uz kilometro nuo tavo jegaines, tai kaip maciau - sukosi praktiskai visa laika, nors diena nevejuota visiskai. ryt turetu but vienintele giedra diena sioj savaitej - tai bus tau proga paziuret, ka saules baterijos bezdes. su 220V tenu nelabai isbandysi.
Į viršų
Otto
Pr Lap 14 2011, 05:15
Otto
Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Pr Rgs 08 2008, 09:38

Vieta: Biržai
Pranešimų: 2015
zam0lskis rašė ...

sianden teko dirbt gal uz kilometro nuo tavo jegaines, tai kaip maciau - sukosi praktiskai visa laika, nors diena nevejuota visiskai. ryt turetu but vienintele giedra diena sioj savaitej - tai bus tau proga paziuret, ka saules baterijos bezdes. su 220V tenu nelabai isbandysi.

Nepavydėk, rezultatai bus.
Į viršų
zam0lskis
Pr Lap 14 2011, 05:40

man idomus rezultatai. tik mane asmeniskai labiau domina autonomines sistemos, o ne suristos su tinklu.
Į viršų
Micius
Pr Lap 14 2011, 07:05

zam0lskis rašė ...

O kur ten ką dirbai ? Jinai sukasi nuo 2 m/s. O kad nevėjuota, tai klysti, šiandien 3-5 m/s buvo Po vos ne 4 savaičių totalaus vėjo nebuvimo. Per vakar naktį ir šiandien 2 kwh pagamino, o per pirmas 12 parų vos 4... Pagamintų kur kas daugiau, jeigu apkrovimas būtų ne nuo 30V ir ne mano baimė sudeginti tą mažylį 500W gridą. Todėl nakčiai jungiu papildomą apkrovą.

[ Redaguota Pr Lap 14 2011, 07:06 ]
Į viršų
Micius
Pr Lap 14 2011, 07:24

zam0lskis rašė ...

man idomus rezultatai. tik mane asmeniskai labiau domina autonomines sistemos, o ne suristos su tinklu.

Kurias pats labiausiai ir kritikuojate dėl akumų nuostolių
Į viršų
zam0lskis
Pr Lap 14 2011, 07:24

Ant gelzkelio. Patikek, sian buvo nevejuota, vakare isvis rukas pakilo - kai vejas - ji isnesiotu. 2kwh per para ta ir rodo. Labai panasios dienos, jau kelios sav. O nuo kiek vejo greicio tavo jegaines uodega jau lenkiasi? Nes man panasu, kad tu didelo vejo vistiek nepaimsi, nes jegaine tiesiog istisai stoves skersa.
Į viršų
Micius
Pr Lap 14 2011, 07:31

zam0lskis rašė ...

Ant gelzkelio. Patikek, sian buvo nevejuota, vakare isvis rukas pakilo - kai vejas - ji isnesiotu. 2kwh per para ta ir rodo. Labai panasios dienos, jau kelios sav. O nuo kiek vejo greicio tavo jegaines uodega jau lenkiasi? Nes man panasu, kad tu didelo vejo vistiek nepaimsi, nes jegaine tiesiog istisai stoves skersa.

Tai uodega lenkiasi mažylės, nuo 13,5 m/s o Jacobsas tai rankiniu būdu, o paimsiu kiek paims
Į viršų
zam0lskis
Pr Lap 14 2011, 07:32

Autonomines tai ne vien akumai. Va kaip tavo tata dare - vare i siluma ir jauciu pofig jam tie visokie gridai buvo As ir prisilaikau panasios idejos, kad reikia turet, kad ir namo sildymo sistema, sugebancia paimt visokiu rusiu energija pagal situacija. Gridai cia technika labiau skirta energijos pardavimui, o ne savo poreikiams.
Į viršų
zam0lskis
Pr Lap 14 2011, 07:36

O tu pvz gali stebet kiek is tikro pagamina mazyle, ir kiek didzioji? Nes man panasu kad didzioji varo 99,5% nuo bendro
Į viršų
Micius
Pr Lap 14 2011, 07:44

zam0lskis rašė ...

O tu pvz gali stebet kiek is tikro pagamina mazyle, ir kiek didzioji? Nes man panasu kad didzioji varo 99,5% nuo bendro

Galiu tik maždaug spėti, matau kokia srovė ir įtampa teka į gridą iš Jacobso, ir matau kiek W eina į Lesto. Šiaip tai mažylė gamina tikrai daug daugiau nei tavo minėtas procentas.
Į viršų
zam0lskis
Pr Lap 14 2011, 08:16

o ta "ribojimo tena" jungineji tik i didziosios linija, ar i bendra? pvz tokiu bajeriu nesidaro, kad ijungiant-isjungiant tena suleteja arba pagreiteja mazyles apsukos?

[ Redaguota Pr Lap 14 2011, 08:18 ]
Į viršų
Micius
Pr Lap 14 2011, 08:21

zam0lskis rašė ...

o ta "ribojimo tena" jungineji tik i didziosios linija, ar i bendra? pvz tokiu bajeriu nesidaro, kad ijungiant-isjungiant tena suleteja arba pagreiteja mazyles apsukos?

Abiem, juk inverteris bendras. Sulėtėja abi.
Į viršų
Micius
Pr Lap 14 2011, 08:23

zam0lskis rašė ...

Autonomines tai ne vien akumai. Va kaip tavo tata dare - vare i siluma ir jauciu pofig jam tie visokie gridai buvo As ir prisilaikau panasios idejos, kad reikia turet, kad ir namo sildymo sistema, sugebancia paimt visokiu rusiu energija pagal situacija. Gridai cia technika labiau skirta energijos pardavimui, o ne savo poreikiams.

Na tai juk aš taip ir jungiu SB, o tu kritikuoji Keistai Jūs čia
Į viršų
zam0lskis
Pr Lap 14 2011, 08:42

nekritikuoju, kas cia tau su ta kritika? as tiesiog sakau savo prioritetus, o jie juk priklauso nuo to, kas man paciam labiausia tiktu, o ne kas galbut yra geriausia aplamai, arba geriausia yra asmeniskai tau.
aisku toks noras primest savo prioritetus kitiems visada buna bet juk tai naturalu visiems ir visi stengiasi primest savo poziuri nereikia to maisyt su tikra kritika.
dar noriu paklaust, o tu pvz nebandei ribot su tenu tik didziaja, mazaja paliekant dirbt pilna jega. gal pvz rezultatai gautusi geresni. nes as galvoju kad du skirtingi galingumai nelabai derinasi tiesioginiam jungime. arba sroves matavima mazojoje jegaineje gal gali isidet, kad galimetu tiksliau ivertint kiek kuri jegaine is tikruju pagamina. ir ant kiek toks jungimas pas tave pasiteisina? dabar biski burimas gaunas

[ Redaguota Pr Lap 14 2011, 08:51 ]
Į viršų
Micius
Pr Lap 14 2011, 08:52

zam0lskis rašė ...

nekritikuoju, kas cia tau su ta kritika? as tiesiog sakau savo prioritetus, o jie juk priklauso nuo to, kas man paciam labiausia tiktu, o ne kas galbut yra geriausia aplamai, arba geriausia yra asmeniskai tau.
dar noriu paklaust, o tu pvz nebandei ribot su tenu tik didziaja, mazaja paliekant dirbt pilna jega. gal pvz rezultatai gautusi geresni. nes as galvoju kad du skirtingi galingumai nelabai derinasi tiesioginiam jungime. arba sroves matavima mazojoje jegaineje gal gali isidet, kad galimetu tiksliau ivertint kiek kuri jegaine gamina, ir ant kiek toks jungimas pas tave pasiteisina?

Matai, jau greit sulauksiu Dziugo kontrolerio, tai jei jėgos dalis pavyks, turėsiu labai lankstų reguliavimą tenais, jau nekalbant apie monitoringą.
Į viršų
Micius
Pr Lap 14 2011, 08:56

Pažiūrėk į schemą, negaliu juk uždėti teno tik didžiajai.
Į viršų
zam0lskis
Pr Lap 14 2011, 09:00

nu aisku, teks laukt dabar idomiausia vieta yra ne isores vaizdai, o kaip viska tu sujungsi realiom salygom
Į viršų
zam0lskis
Pr Lap 14 2011, 09:06

dioda be reikalo i generatoriu ikisai
tena reiktu idet pries dioda ir butu ribojimas. arba idet i didziojo generatoriaus pliusine linija dar viena dioda ir tena jungt pries ji (laikinai pabandyt, kad suzinot ar geriau pasiskirstys galingumai).
Į viršų
Micius
An Lap 15 2011, 03:13

Mhm, turiu šios dienos rezultatus. Matavimai atlikti šiandien 15 val. Pajungta apkrova 220V 1kw tenas. Kai šviečia saulė per debesis, tai generuoja 10-20V, ir apie 0,5A, taigi vargani 5-10W. Galų gale saulė sugebėjo išlįsti iš po debesų, tai voltmetras ne iš kart, o maždaug kas sekundę po voltą kilo, gal vėliau greičiau (dabar suprantu ką Svedas turi galvoje sakydamas "įsibėgėja") ir pasiekė jau padoresnius 70V ir 2A, taigi išgavau 140W. Visom keturiom nubėgau ieškoti kito teno. Po ranka radau 110V 500W. Pajungiau. Ir esant tom pačiom sąlygom, išgavau tik 40V ir tuos pačius 2A taigi viso tik 80W. Matyt tas MPPT vistik labai svarbus reikalas. Beje dar nutiko vienas nutikimas, kuris mane ne juokais išgąsdino, kai atjunginėjau automatuką (eilinis ant DIN bėgelio Huyndai C10), jo viduje užsidegė lankas(!) Nors voltmetras pašoko iki 180V ir tiek rodė. Lankas degė 1-2 sek. Po šio nutikimo, būtinai dėsiu diodą prieš baterijas. Maža kas. Tai va. Rezultatais ir nusivylęs ir nelabai. Pirma, tai kažkaip labai liūdna, kai šviečiant saulei 740W komplektas gamina 100-140W. Bet ramina tas, kad saulė lapkričio vidurio, jau gan žemai kabėjo, o esant tokiam deriniui, jau gan stipriai netinka nei horizontalus, nei vertikalus baterijų orientavimas. Matyt ne veltui Svedas apie pasukimą kalbėjo. Be to, tegu Zamolskis labai nepyksta, nes jo schemą iškritikavau

Po pirmo normalesnio bandymo, darau išvadą, kad reikalingas geras apkrovos valdiklis. Kitaip naudingumas drastiškai krenta ! Ir kita išvada, kad eksperimentuojant būtina įdėti diodą prieš baterijų modulį, nes bus daug ramiau.

P.S Čia va gan įdomiai apie MPPT prodyta

informacijos nuoroda

[ Redaguota An Lap 15 2011, 03:52 ]
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6 ... 71 72 73  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF