Neėskit man Zam0lskio Tik taip ir atsiranda teisingas atsakymas - vienas pasiūlo, kitas pataiso, trečias pa....zdavoja ir mintys teisinga linkme pajuda.. Pasiskambinau šiandien rangovui - pasirodo ne taip viskas blogai, žada iki Kalėdų prijungt. Pas mane situacija sudėtinga - reikėjo 10kV kabelį 2km vest, modulinę transformatorinę statyt, na bet žada padaryt. Kad ir vėluos mėnesiuką - nieko tokio. Dėl tiek laiko nieko aš nejungsiu iš DC, pašildys statybininkai namą židiniu. Neturiu ypatingo noro elektros lankais gėrėtis, nors ir gražiai atrodo.. Bet kokiu atveju dėkui OTTO ir Zam0lskiui kad netingėjot pareikšt savo nuomonę. Zam0lskiui dar saldainukas - dėžės vidaus foto Nežinau ką ten matys nes didesnė dalis uždengta bet jei labai paprašys bandysiu ir tą dangą atlupt Ir neklausykit gąsdinimų tų kurie sako kad sunku gaut leidimus ir susitvarkyt dokumentus prijungimui prie LESTO. Gąsdina dažniausiai tie kurie nieko nėra pabandę arba firmos kurios "gali visą tą sunkų darbą atlikt už jus už kuklius 10000Lt" O kaip dar kitai uždirbsi..
Nepasiduok Zamolskio provokacijom jam patinka nuotraukos Pats zinai ,kad ten toliau nieko nera ..tik trys vienodos plokstes...Turiu panasu tik puse galingumo,manau ,turetu buti kazkas panasaus ... Niekaip nesuprantu , kam daryti tooookia deze, jeigu i ja nera ka det ..? netgi ,mano manymu , del ausinimo ir tai neverta.Gal gamintojams ,,nepatogu " kitaip paimti pinigus ..?
Kodel manau kai vasara labai karsta ausinimas labai aktualus o jei viska sugrusti tai tikrai ausinimas pablogetu. Elektronikai ausinimas svarbu. Uzsienio forumuose teko skaityti, kad nemazai vartotoju skundziasi, kad inverteriai kaista.
Nenorėjau veltis į diskusiją apie namo šildymą, kaip ir tema ne ta.. Bet kad jau visiems rūpi.. Nė nemanau šildyt namo SJ elektra. Pirksiu iš LESTO. Namo max šilumos poreikis (skaičiuota kai lauke -25C berods, ar net -28C, nepamenu tiksliai)- 4kW. Investicijos į šildymo sistemą minimalios. Konvekciniai radiatoriai su elektroninias termostatais tiesa brangoki, bet atsipirks. Naudingumas 100%. Viskas buvo skaičiuojama, ne ant durniaus daryta. Pigesnis variantas būtų tik malkomis šildytis, visi kiti brangesni be abejo skaičiuojant įrangos kainą, tarnavimo laiką ir naudingumo kooficientą. Be to galiu sau leisti ir sumokėt už komfortą.. Dėl mikroklimato irgi nenorėčiau plėstis bet yra, pasirodo, ir "gerų" el. radiatorių, nedeginančių oro, tiesiog reik paieškot Grindys - kas sakė kad jos bus šaltos? Šaltos būna kai 10cm polistirolo apšiltini.. Kol kas mano teorijos dėl "šilto namo" pasitvirtina - statytibininkai su pora pliauskų (židinį pakūrena) namie apie 28C palaiko - glaisto sienas, tai džiovina intensyviai. Dvi dienas visai nekūreno (nedirbo) tai iki 22C nukrito. Namą reik teisingai statyt tada ir elektrinis šildymas nebaisus. Plačiau rašyt norint reiktų kurt temą "Pasyvus namas" o čia kaip ir ne tas forumas.. Dėl panelių keitimo jei suges. Panelės tvirtintos iš vidinės pusės prie grebėstų šešiais varžtai kiekviena. Lengvai atsisuka ir pakėlus, per atsiradusią ertmę, įtraukiamos į namo vidų. Sandarintos specialia butilo/aliuminio juosta iš išorės tiesa bet panelių rėmas 45mm storio - pritvirtinus virvę prie kitoje pastato stogo pusėje esančių aptarnavimo tiltelių galima lengvai vaikščioti panelių rėmais. Išbandyta Blogiausiu atveju, jei kiltų reikalas kažką daryti žiemą, galima nuomotis statybinį bokštelį/priekabą Gote ar panašioj kontoroj. Taip daro firmos montuojančios ant stogo modulius - konsultavaus su jais. Taigi iš naujo užsandarint nebus didelių problemų..
Skaiciau apie tas butilo juostas ir ten raso kad neklijuoti ant isoriniu pavirsiu kur gali liestis su sniegu, nes slenkantis sniegas gali nuslinkti ta juosta, o vasara kai ikaista ji suminksteja ir vanduo gali nuplauti. Tai pasidre idomu gal geriau klijuoti i tarpus tarp paneliu be aliuminio padengimo kur abi puses limpa?
Tos juostos (butilo/aliuminio) naudojamos būtent aliuminio/stiklo fasadams sandarinti.Žiemos sodams, oranžerijoms, ir t.t. Kaip aiškino pardavėjas, visi Vilniaus dangoraižiai jomis sandarinti. Kaip yra iš tikrųjų pasakysiu pavasarį kai nuslinks sniegas. Mano atveju panelių tarpusavy klijuot nebuvo galima nes laikanti konstrukcija medinė, taigi būtinai judės. Be to vėjas savo darys taip pat.. Panelės turi turėti šiokį tokį laisvumą. Tarpus tarp jų dariau ~1cm. Po kiekviena panele suformuotas jos matmenis atitinkantis medinis rėmas. O tarp rėmo ir panelės dar dėta savaime išsiplečiančios juostos tarpinė kuri kompensuoja medžio nelygumus ir dar atliekanti papildomo amortizatoriaus vaidmenį. Ką praleidžia butilo juosta, nuteka medine konstukcija žemyn. Kad medis nedrėktų naudotos grebėsto pločio EPDM gumos juostos.
Aga, daug Trise per dieną užkeldavom ant stogo ~35 modulius. Taigi cielom 3,5 dienom darbo buvo. Čia pilnai su visom tarpinėm ir sandarinimu Na, medinę konstrukciją ilgiau truko padaryt.. Bet ar pvz. skardiniam stogui daryt ar moduliams - nėr skirtumo. Čia tik kai rašai atrodo baisu ar kol sugalvoji kaip viską padaryt. Kai jau pradedi greitai einasi..
.... Niekaip nesuprantu , kam daryti tooookia deze, jeigu i ja nera ka det ..? netgi ,mano manymu , del ausinimo ir tai neverta.Gal gamintojams ,,nepatogu " kitaip paimti pinigus ..?
tau atrodo, kad neverta, bet gamintojai daro viskas, kad sumazinti gabaritus. Reiskias priezasciu yra. Pamaciau as to Danfoss inverteri, tai pagalvojau, kad savadarbis Prie to pacio idedu ir KACO nuotraukele. Uz kokybe nepykit nes is telefono
Planuoji statyti saules baterijas, tai pastebiu kitu veikianciu elektriniu darba Lietuvoje. Kaip paaiskintumet sitos elektrines darba kuri gamina elektra net ir nakti? informacijos nuoroda