Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Saulės energija
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6 ... 12 13 14
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
Micius
Pr Spa 17 2011, 08:08
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2948
Norėjau paklausti tokio dalyko. Sakykim nusiperku 2 va tokias paneles - informacijos nuoroda

Parašyta kad veikimo įtampa 30V. Kaip naudingiau jas sujungti ? Ar kelti voltažą, ar amperažą ? Ir dar man toks klausimas. Turiu va tokį gridinį inverterį informacijos nuoroda

Max Input Voltage 150 V
Max Input Current 8 A
Nom Input Power 550 Wdc

Gal galėčiau pvz pajungti ir jėgainytę ir vieną modulį prie jo ? Jis ima veikti kai gauna pastoviai apie 24V ir daugiau. Ką reikėtų padaryti, ir ar labai nesipeštų jie abu ?
Į viršų
Micius
An Spa 18 2011, 06:13

zam0lskis rašė ...

tau ta panele kur nusiziurejai pergalinga - supleskins inverteri. ieskok kur trumpas jungimas isduoda ne daugiau 4-5A (kur moduliai buna mazdaug 6x3coliai). ir jungt reikia aiskiai nuosekliai. jei reaguoja jau nuo 24V - tai pilnai pakaks ir vienos (30V). maksimum gali 3 nuoseklai (tris po 30V), jei sujungtum keturias - jau inverteriui irgi gali pareit ragas
siaip cia gi yra svedas is anyksciu, kur is tinkamo galingumo moduliu (tinkamu tavo inverteriui) paneles surinkineja. pardavinejo gi cia kazkada tris uz savikaina. man atrodo nuvaryk pas ji - duos pabandymui - jei patiks ir nusipirksi. tik jo blokai po 18V - akumu krovimui labiau tinkami, tai reikes kaip minimum dvieju.
o kad paneles nesipjautu su generu, ant genero linijos reikes atbulinio diodo (jei yra tiltelis pries inverteri - tada nereiks - galima sujungt tiesiogiai, paneles turi savo atskira atbulines sroves dioda)

Na Svedas tikiuosi nesupyks, bet aš ko tai nelinkęs pirkti samadielką. Be to gerbiamas Zamolski, Jūs nekalbėkite už kolegą

O tas modulis kurį spoksau, tai jis geras ar ne ? Bosch gerus gamina, ar ne ? Kaip man sunku išsirinkti, ir su mintim, kad po kelių metų dar vieną tokį pat nusipirkt Na kad nedingtų firma ir pan. Tiesa, aš gi kol kas neperku, o tiks svajoju
Į viršų
Micius
An Spa 18 2011, 07:23

zam0lskis rašė ...

kas kad geras gamina - tau gi netinka. tavo kontroleris nesuvaldys 9A sroviu. ir siaip 30V panele cia skirtai 24V sistemoms tiesiogiai kraut (2 akumai po 12V). jei jau pirkt, tai manau verta is anksto derint pilna sistema, su viena saules panele nebus kas veikt ir siaip pasikeis matmenu standartas - ir nebegausi paskui tokios pacios.

Tas inverteris tai chuinia, nedaug saulės baterijom jis kainuoja.
Į viršų
Micius
An Spa 18 2011, 07:30

O tu Zamolski, pirktum plokščią saulės kolektorių, ar saulės bateriją ? Kaina tai beveik ta pati Aš tai galvoju, kad su baterija papraščiau, pajungei laidus, inverteris ir vsio. Pakabinčiau va ant ūkinio šlaitinio stogo, vieta dėkinga, saulė visada pasiekia. O va jei saulės kolektorių, tai man iki namo susidarys bene 70m vamzdyno O tai jau manau... giurza... O ant namo stogo, nėra idealios vietos

Aš tai labai patenkintas saulės baterijų deklaruojamu tarnavimo laiku, sakykim po 30 metų dar gali turėti kokių 50% pajėgumo Paprasta eksploatuoti. Man tai įdomiausia, žiemos metu ką duoda tokia 245W panelė. Pvz nuo mėnulio šviesos duodą ką nors ar 0 ?
Į viršų
Cekasss
Tr Spa 19 2011, 08:18
Užsiregistravęs dalyvis #1083
Prisijungta: An Vas 23 2010, 02:57

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 10
Na nuo m menulio tai tikrai neduoda bet apsiniaukusia diena tai krovimas vuksta vistiek kokiu 20 proc turiu pasistate 2 paneles ant kemperio po 90w esu labai patenkintas
Į viršų
Tete
Tr Spa 19 2011, 08:54
Užsiregistravęs dalyvis #1502
Prisijungta: Pr Grd 06 2010, 06:06

Vieta: Vilnius
Pranešimų: 324
Miciau parasyk ka sumaste i privata speju blogai nepatarsiu
as jau perejau per ta jegaines projektavimo procesa.
ten yra nuansu
nenoriu cia pradet debatu su profesorium nes vistiek prisikabins.
O is esme stten trupuciuka yra kitaip tik nesupratau ka tens ten desg.
Aislilaisvisniu visa instrukcija perskaitysiu.
Į viršų
Micius
Tr Spa 19 2011, 09:04

Tete rašė ...

Miciau parasyk ka sumaste i privata speju blogai nepatarsiu
as jau perejau per ta jegaines projektavimo procesa.
ten yra nuansu
nenoriu cia pradet debatu su profesorium nes vistiek prisikabins.
O is esme stten trupuciuka yra kitaip tik nesupratau ka tens ten desg.
Aislilaisvisniu visa instrukcija perskaitysiu.

Nebijok Zamolskio, jis geras vaikis Jam labai patinka kritikuot Tau tai norėjau padėkot, už pagalbą jaunimui, tik kaip Otto sakė, svarbu kad didelės problemos išsispręstų. Matai, kol kas tik svajoju, domiuosi. Pradžiai buvo labai įdomu vakuminiai kolektoriai, dabar jau nebelabai.
Į viršų
Micius
Tr Spa 19 2011, 09:17

zam0lskis rašė ...

as turiu tokius mazucius modulius - perdirbau biski is pirktiniu pas mane verandoje pora sviesos diodu uzmaitina - ta sviecia jau virs metu laiko visa laika kai tik tamsu iki pat ryto. o tie patys moduliai dar neperdirbti tarnavo apie 6 metus. taip kad pati saules panele principe amzina jei monokristaline ir nesudauzysi. jei polikristaline - tai manau gali su laiku atsirast itrukimai ir pabloget kokybe. bet yra kita beda. pvz pas mane buvo ne apsauginis stiklas, o kazkokiu akrilu aplieta - tai jis is skaidraus tapo toks padumaves - bet kad kokybe nukristu nelabai jauciasi. (labai mazi amperazai - negaliu tikslia ivertint). taigi manau i saules panele (monokristalines arba polikristalines) tikrai verta investuot. bet jos gi axujennai brangios!
i saules kolektoriu investuot verta tik jei turi boileri. visi cia kazkaip svaigsta apie kolektorius - bet esme juk boileryje - o tinkamas maziausiai 4-5 gabalai. boileris jei nerzaveikinis - tai daiktelis amzinas ir principe nesugadinamas.
dabar i ka investuot verta labiau? as siulau galvot taip- juk ir su saules baterijom reikes bailerio su tenu. tik kad baileris bus paprastas - su vienu gyvatuku.
jei daryt silumini saules kolektoriu - reikia boilerio su dviem gyvatukais.
o jei noresi dar ir kaitinima nuo peciaus ikist - tai ir su trim gyvatukais!
tai jau nori nenori reikes pradet nuo boilerio - tai as asmeniskai rinkciausi pirmiau sudetinga boileri, maziausiai su 2 gyvatukais ir galimybe ikist tena (kad tiktu abiem variantams). o tada greiciausiai deciau silumini kolektoriu (samadielka) pabandymui.
tavo matai kitokia situacija - tu turi sioki toki el. maluna. tiksliau net du tai manau gal tau paprasciau butu elektrine saules panele pabandyt, nes nieko papildomai labai nereiks daryt. boileri su tenais kaip supratau irgi turi. taip kad tavo vietoje bandyciau el panele. tik nesuprantu ko tu baidaisi samadielku jos veikia nei kiek ne blogiau ir ilgaamziskumas nei kiek ne mazesnis. nu nebent turi daug babkiu

Pirma, tai jei turėčiau labai DAUG babkių, tai visą kaimuką aprūpinčiau nemokama atsinaujinančia elektra. Tiesiog norėčiau padaryt gerą darbą žmonėms. Jei turėčiau DAUG babkių, tai pas mane būtų kaip pas kuckuduką, tik viskas didesnių pajėgumų, ir iš principo atsijungčiau nuo LESTO. Didžiausias mano turtas - mano visa šeima.

Boilerį turiu apie 500L, pagamintą mano tetės iš neržaveikos. Maždaug darytas panašiai į lygtai Vailant akumuliacinę talpą, tik kad viduje nėra nei vieno gyvatuko. Apačioje turiu nusukamą dangtį, skylės storis kaip puslitrinio stiklainio Tai va ten planuoju įkišti tenus, tik va 110V tinkamų tai neturiu. Man tai atrodo, kad gyvatukas nėra didelė problema, galima ir šone vamzdį padaryt, o jo viduje susukt ilgą varinį vamzdelį ir sujungt su centrine talpa.
Į viršų
sigis.m
Tr Spa 19 2011, 10:24
Užsiregistravęs dalyvis #1182
Prisijungta: Kt Bal 22 2010, 08:21

Vieta: Panevėžys
Pranešimų: 1209
miciau-turiu tau patarima-nusipirk dražiče boilerio kaitinimo elementa su kolba.ten ant keramikos susukta nichrominė viela.ira berods netgi trys spiralės pajungtos lygegrečiai.paprasčiausiai jas patrumpines gali išgauti ir norimo voltažo kaitinimo elementa.ir netgi padalinti i tris kaitinimo elementus,ir juos jungti paeiliui vienas po kito,didėjant itampai.kadangi tenas nekontaktuoja su vandeniu,galėsi eksperimentuoti iki begalybės.nichromo vielos galiu perleisti papigam,pirktos iš xaker,nes man užttenka ir 1kg.,o turiu 2kg.
jei kas neaišku-klausk.aš ne zamolskis-ko nežinau-to ir nepezu...
ps.-Zamolski-neisižeisk-mums vistiek reikia su kuom nors pasiginčyti...
Į viršų
Micius
Sk Spa 23 2011, 12:24

Dar norėjau paklaust, kaip saulės baterijos reaguoja į darbinę temperatūrą ? Sakykim ant šlaitinio stogo pakabinsiu, vasarą joms nieko nenutiks ? Sakykim saulė kepina 35 laipsniais, paviršius juodas, vėjas nelabai ją apipučia, tai jai nekenkia ? Spėju įkaista iki stulbinamų temperatūrų...
Į viršų
svedas
Sk Spa 23 2011, 12:35
Užsiregistravęs dalyvis #1739
Prisijungta: Št Geg 14 2011, 08:51

Vieta: anyksciu raj
Pranešimų: 597
jom paciom gal ir nieko nenutiks ,taciau elektros pagamins tikrai maziau.
Į viršų
Otto
Sk Spa 23 2011, 12:40
Otto
Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Pr Rgs 08 2008, 09:38

Vieta: Biržai
Pranešimų: 2015
Micius rašė ...

Dar norėjau paklaust, kaip saulės baterijos reaguoja į darbinę temperatūrą ? Sakykim ant šlaitinio stogo pakabinsiu, vasarą joms nieko nenutiks ? Sakykim saulė kepina 35 laipsniais, paviršius juodas, vėjas nelabai ją apipučia, tai jai nekenkia ? Spėju įkaista iki stulbinamų temperatūrų...

Ne taip baisiai įkaista, kaip įsivaizduoji, nes nemaža dalis energijos virsta elektra (18 proc.), be to, daugumoje geresnių baterijų dedama selektyvi danga, atspindinti IR spindulius. Efektyvumas dėl kaitimo gali kristi 30-čia procentų.
Į viršų
Micius
Sk Spa 23 2011, 01:01

Otto rašė ...

Micius rašė ...

Ne taip baisiai įkaista, kaip įsivaizduoji, nes nemaža dalis energijos virsta elektra (18 proc.), be to, daugumoje geresnių baterijų dedama selektyvi danga, atspindinti IR spindulius. Efektyvumas dėl kaitimo gali kristi 30-čia procentų.

Aaa, tai gerai
Į viršų
svedas
Sk Spa 23 2011, 01:16

pora vaizdeliu kas dedasi italijoj .nuotrauku kokybe prasta ,nes fotkinta is autobuso.Pliusas -per kelione susipazinausu su lietuviu ,kuris uzsikele ant stogo apie 10kw (apie 50 bateriju) ir bando prisijungti prie lesto...reiks veliau pasiteirauti kaip jam sekasi.

Grazu ar ne?:)

[ Redaguota Sk Spa 23 2011, 01:27 ]
Į viršų
svedas
Sk Spa 23 2011, 01:29

nepamirsk jos ne lietuvoj...:)
P.S. jeigu pasivogt tai taip toli nebereikia vaziuot ;jau galima ir lenkijoj-ganetinai daug pakelese...

[ Redaguota Sk Spa 23 2011, 01:33 ]
Į viršų
Micius
Pr Spa 24 2011, 08:43

Dar vienas kvailas klausimas, panelėm nieko nenutinka, jei jos būna neapkrautos, trumpinamos ?
Į viršų
artusas
Pr Lie 02 2012, 04:05
Užsiregistravęs dalyvis #2074
Prisijungta: Pr Lie 02 2012, 04:00

Vieta: Lietuva
Pranešimų: 3
Sveiki, pastebėjau jog domitės atsinaujinančia energetika. Jei yra besidominčių saulės elementais ir jų panaudojimu, visaada esate laukiami informacijos nuoroda ; teikiame saulės energijos sistemų paslaugas. (pvz. 1кW kaina su montavimu - 4500 LT )
Į viršų
Otto
Pr Lie 02 2012, 09:14
Otto

artusas rašė ...

Sveiki, pastebėjau jog domitės atsinaujinančia energetika. Jei yra besidominčių saulės elementais ir jų panaudojimu, visaada esate laukiami informacijos nuoroda ; teikiame saulės energijos sistemų paslaugas. (pvz. 1кW kaina su montavimu - 4500 LT )

Kažkodėl man atrodo, kad tamsta mums meluoji ir tuos litukus imi už kVA, o ne už kW. Juk įtampą imate atvirų galų, o srovę trumpo jungimo. Atsiprašau, jei klystu.
Į viršų
Otto
An Lie 03 2012, 10:18
Otto

Kadangi atsakymo nėra, įdedu linką, iš kurio grafikų matosi, kaip galima manipuliuoti 'kW'. informacijos nuoroda
artusas, gal nesivargink su perskaičiavimais, o tiesiog duok mums m2 kainą, o iš ploto labai lengva apskaičiuoti, kiek kainuoja KILOVATO instaliavimas. Pastebėjau tokį pat skelbimą dar viename forume informacijos nuoroda
Derėtu susipažinti su panašiais dalykais informacijos nuoroda
informacijos nuoroda tada nekiltu panašių klausimų.
Į viršų
xaker
An Lie 03 2012, 12:21

Užsiregistravęs dalyvis #88
Prisijungta: Tr Spa 15 2008, 07:10

Vieta: Mažeikiai
Pranešimų: 2760
artusas rašė ...

Tai cia savo firmike stumia kur tik ilenda, jis cia matysit daugiau ir nepasirodis, savo "darba" cia padare ir toliau per tinklapius juda
Į viršų
Tinklalapis
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6 ... 12 13 14  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF