Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Saulė + Vėjas kas turi veikiančią sistemą?
Eiti į puslapį  1 2
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
jappo
Št Vas 15 2014, 08:10
Užsiregistravęs dalyvis #2646
Prisijungta: Št Vas 15 2014, 05:23

Vieta: Šilutė
Pranešimų: 12
Sveiki, pribrendo reikalas name įsivesti elektrą, bet Lesto įvadas kainuoja tūkstančius, todėl mąstau apie alternatyvų sprendimą - Saulė + vėjas jėgainių hibridą.

Pagrindinis tikslas - būti nepriklausomam nuo visokių monopolininkų ir didėjančių elektros kainų (žinau žinau kelias kapeikas nuo Naujų metų numetė).

Kol kas dar neturėjau laiko nuosekliai išnaršyti internetą, bet šį forumą perskaičiau gana nuosekliai. Techniniai visokie dalykai man nėra labai aiškūs, BET man aišku, kad nelabai kas turi veikiančią normaliai sistemą. Vis kažkas sudega, perdega, neveikia (NUOŠIRDŽIAI atsiprašau, jei ko nors nepastebėjau ir esu neteisus).

Pagrindinis man klausimas yra toks:

gal kas nors pažįstą žmonių, kurie turi visiškai funkcionuojančią sistemą (arba atskirai vėjo ir saulės gaminamos elektros). Būtų įdomu pasikonsultuoti , pasižiūrėti, ko nors išmokti.

Arba gal kas žino kokį interneto forumą, blogą, ar šiaip puslapį, kur būtų dar galima apie tai paskaityti.
Į viršų
robertonebadzio
Št Vas 15 2014, 08:30
Užsiregistravęs dalyvis #1240
Prisijungta: Pr Geg 31 2010, 04:12

Vieta: Alytus
Pranešimų: 1005
Reiskia skaitei pusiau atidziai. Nepyk, bet taip yra. Kazka skaitei neisigilines, snausdamas.....Cia viskas yra. Na as manau kad kolegos primins tiesas dar karta, kadangi mes jau ne karta taip dareme, todel padarysime dar karta. O kaip bus su tuo bokalu nezinau. Reikes dalintis. Dek kelis bokalus is karto. Yra zmoniu turinciu ir ta, ir ta....
Į viršų
jappo
Št Vas 15 2014, 08:47

Žinai, ne taip lengva įsigilinus skaityti, kai du vaikai laksto aplink, o trečias irgi jau beldžias lauk Dėl kritikos nesiginčiju, jau minėjau, kad neviską dar perskaičiau. Bokalus galima ir kelis dėti, tikrai negaila už informaciją, o jei ir paspoksot į veikiantį daiktą kas duos...

Kadangi su elektra ir elektronika nedraugauju visai, todėl ne taip lengva man suprasti kas čia ir kaip. Reikės uošviui viską rodyt
Į viršų
Aurimas.
Št Vas 15 2014, 08:56
Užsiregistravęs dalyvis #1887
Prisijungta: Pr Grd 19 2011, 07:55

Vieta: Biržu raj.
Pranešimų: 1511
Svarbu tureti du dalikus, tiksla ir istekliu tam tikslui pasiekti. Del vejo manau skaitei ir supranti pas viena forumieti gali gauti generatoriu pas kita sparnus o trecia valdima, arba gali pirkti kitaicu. Bet nemanau kad kitaicu daiktas geresnis butu. Taipat ira zmoniu kas saule turi pakinkes, tereikia rasineti i pm ar susisiekti su zmonim kurie tuos dalikus geriausiai ivaldes.

[ Redaguota Št Vas 15 2014, 08:57 ]
Į viršų
jappo
Št Vas 15 2014, 09:03

Kažkiek išteklių įrangai, aišku, yra (atliks nuo elektros neįvedinėjimo į namą + pridėsim rezervo). Klausimas, kiek tų išteklių reikės, kad padaryti funkcionuojančią sistemą. Kol aks entuziazmo nestinga, stinga laisvo laiko, kad perskaityti ir suprasti.

Kol kas paskaitinėjau tik apie saulės jėgaines, kai pamatysiu, pas ką veikia, parašysiu į PM. Apie vėją dar nežiūrėjau. Darytis savo planų kaip ir neturiu, nebent pirkti gatavą turbiną (kitaicų ar forumiečių savadarbę nežinau). Kitas neraminantis dalykas, visko sujungimas į bendrą sistemą, kol kas čia dar niekas neaišku, reikia pasikonsultuoti su kuo nors.

Kadangi namas stovi pamario krašte, vėjo jėga manyčiau bus gana aktuali ir svarbu pasirinkti tinkamą variantą, kad niekas nesulūžtų ir nesudegtų. Vėjukas stiprokai pūsteli kartais
Į viršų
Aurimas.
Št Vas 15 2014, 09:10
Užsiregistravęs dalyvis #1887
Prisijungta: Pr Grd 19 2011, 07:55

Vieta: Biržu raj.
Pranešimų: 1511
Tai tau reikia kita linija tiesti (stulpus statiti ir tt..), kad galvoji apie nuosava el parka. Man ivadas be kabelio kainavo 700lt, liginant su nuosavu el parku tai cia butu tik trupiniai.
Į viršų
jappo
Št Vas 15 2014, 09:22

Investuoti planavau kokius 5k lietuviškų, dar kaižkaip nesusidariau nuomonės,kiek REALIAI kainuoja ta ekologiška energija. Tiesiog turiu idėją ir domiuosi variantais
Į viršų
zam0lskis
Št Vas 15 2014, 09:25
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3282
jei kainuoja iki 10 gabalu trifazis ivadas - tada veskis net negalvodamas. o jei sumos kokiu 50 gabalu eiles - tada pirk generatoriu. kitu variantu ner, jei nori rimtai elektrifikuotis.
Į viršų
jappo
Št Vas 15 2014, 09:36

Ką reiškia rimtai elektrifikuotis? Kad namie užtektų ir tiek. Žmonai vakre pyragui iškept, kompui, šaldytuvui, savaitgalį su bulgarke ką papjaustyt. Standartiškai.

zam0lskis negi jau taip kategoriškai? Kol kas namo dokumentai nebaigti tvarkyti, tai dar negaliu į Lesto eit, klaust, kiek kainuoja įvadas į tą namą (nepatvirtintais duomenimis 5-7k). Teorinis suvartojimas būtų būtų 300-500 kWh kas mėnesį (gal ir mažiau). Paskaičiavau pagal butą, kur pas mane viskas elektra varoma net vanduo šildomas(išsrytus viryklę). Kas mėnesį nemažai litų išeina elektrai.
Vėlgi ar bus žalia elektra pigesnė, ar yra šansas atsipirkti

Į viršų
sigis.m
Št Vas 15 2014, 10:27
Užsiregistravęs dalyvis #1182
Prisijungta: Kt Bal 22 2010, 08:21

Vieta: Panevėžys
Pranešimų: 1208
jei domina vėjo jėgainė ir jei busi Panevėžyje - mielai aprodysiu gyvai veikiačia
informacijos nuoroda
tiesa - dėl skubėjimo(forumiečiai labai spaudė) filmuko galas prastokas išėjo. jėgainė puikiai šildo namus
Į viršų
jappo
Sk Vas 16 2014, 02:19

Geras tavo filmukas. Man patiko. Vis dar šviečiuosi toliau apie visokias jėgaines, ir matau, kad be kokių 10k lietuviškų man neišmanančiam bus sunku kažką padaryti.
Į viršų
powilas
Sk Vas 16 2014, 02:34
Užsiregistravęs dalyvis #2197
Prisijungta: Pr Lap 12 2012, 11:40

Vieta: marijampoles raj.
Pranešimų: 1299
jappo rašė ...

Geras tavo filmukas. Man patiko. Vis dar šviečiuosi toliau apie visokias jėgaines, ir matau, kad be kokių 10k lietuviškų man neišmanančiam bus sunku kažką padaryti.

10k... norint tureti rimta sistema, tiek neuzteks, investuotum kokius 30k, tada kazkas panasaus butu.
Į viršų
Stasiuks
Sk Vas 16 2014, 03:14
Užsiregistravęs dalyvis #2615
Prisijungta: An Grd 10 2013, 09:04

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 863
informacijos nuoroda
Čia gan senas straipsnis, tai manau dabar kainuotų dvigubai pigiau Bet šiaip įdomiai aprašyta.
Į viršų
jappo
Sk Vas 16 2014, 06:09

Saulės panelių nemažai ten pristatyta. Įdomu kokia ten sistema, kokio galingumo turbinos vėjo. Negalvokit, kad aš nesuprantu galimų problemų (energijos trūkumo žiemą, negalėjimo jungt visko, ką nori ir kada nori). Dėl to ir klausiu, ar kas nors turi veikiančią sistemą, kad pasikonsultuot, pasižiūrėt kas ir kaip.
Į viršų
Windpower
Sk Vas 16 2014, 06:32
Windpower
Užsiregistravęs dalyvis #46
Prisijungta: An Rgs 16 2008, 04:53

Pranešimų: 793
jappo pagrindiniai klausimai tokie/
1. Kiek kwh per dieną vid. suvartoji
2. Kokia galima maksimali galia?
3. Ar kombinuosi su saulė - vėjas - dyz stotis.
4. ar turi vėdinamą vietą baterijų talpinimui.
5 į kokią suma žadi sutilpti?
6 Ar darysi savo jėgom, ar samdysi?
Į viršų
jappo
Sk Vas 16 2014, 07:19

Windpower rašė ...

1. Per dieną įvairiai, mėnesio vidurkis kokie 300-400 kwh
2. Dabar niekaip nereguliuoju ir nekontroliuoju maksimalios galios, gali būt kartais ir kokie 4 kw momentais (bute svarkės nėr, bet daug visko elektrinio)
3. Teks turbūt ir dyzelinį generatoriuką įsitaisyt (realistas aš)
4. Vėsu bus nebent garaže
5. Sumą jau minėjau - iki 10k (labiau patiktų mažesnis skaičius)
6. Samdyti tai čia ką? Elektroniką pajungt? Jei šito uošvis nesugebės, teks kažką samdyt. Pastatysim į savo vietas viską manau patys (bent jau stengsimės).

7. Kol kas viskas tik idėjos lygyje. Bet kai tik yra laisvo laiko vis šviečiuosi, naršau, skaičiuoju. Bet teorija nuo praktikos oi kaip skirsis, todėl prašau kitų žmonių patarimų.
Į viršų
zam0lskis
Pr Vas 17 2014, 09:53

nepanasus tu man i realista vien normali elektros instaliacija namui kokius 5-8 gabalus kainuoja. o tu panasu uz tiek nori turet namo el. instaliacija + el. gamyba ir dar kazkokia premija pabaliavojimui turetu likt, ane?
Į viršų
jappo
Pr Vas 17 2014, 09:59

Namo elektros instaliacija į kainą neįeina. Man atrodo kažkur aukščiau minėjau, kad dėl to ir klausinėju realių kainų, nes nelabai dar žinau. Ironija ir sarkazmas nebūtini.

EDIT: instaliaciją yra kas padarys, tik medžiagos kainuos

[ Redaguota Pr Vas 17 2014, 09:59 ]
Į viršų
zam0lskis
Pr Vas 17 2014, 10:13

nu tai gerai. pirmas dalykas, kai jau turi namo instaliacija, reikia pasidaryt ivadine vieta, kur jungsi ta savo susapnuota "saule + vejas" sistema.
toliau reikes pacios "saule + vejas" sistemos kuri gamins elektra (galingumus reikia skaiciuot).
taip pat reikes akumuliatorines, kad uztikrint rezerva (galingumus reikia skaiciuot)
taip pat reikes valdymo-konvertavpmo irangos (skaiciuoti)
taip pat reikes tinkamu patalpu + tinkamu stogu + tinkamu stiebu (vertint salygas ir skaiciuot)
taip pat reikes papildomu kabeliu, kurie visas sitas "nesamones" sujungs su tavo namu ivado taske (kokie 2-3 gabalai sakykim dar + vien sitai).
o alternatyvos:
kabelis iki lesto - visa kita jie duoda.
arba generatorius + kuras + trumputis kabelis iki namo ivado tasko ( ir galbut vedinimo sistema ar kokia technine patalpa - nerasai net ar turi).

dabar nerisliai svaicioji net neaisku apie ka. tik galima suprast kad naudoji madingus zodelius - saule + vejas

mes cia forume aptarinejam tik viena punkta - subtilybes gaminimo saules , vejo, kolektoriniu sistemu sudetingiausiu vietu. o visa kita nematoma dalis yra suvokiama kaip savaime suprantama. nors ta nematoma dalis kainuoja. ir tikrai nepigiau nei lesto ivadas. o tu pradiniam etape, ir kazka svaigsti apie "pigiau"
cia realybe nekvepia manau net

[ Redaguota Pr Vas 17 2014, 10:20 ]
Į viršų
Windpower
Pr Vas 17 2014, 10:18
Windpower
Užsiregistravęs dalyvis #46
Prisijungta: An Rgs 16 2008, 04:53

Pranešimų: 793
Jappo atleiski bet tu svajotojas....

nori sutilpti į 10.000 tai kad tik profesonalus keitiklis 4 kw ir baterijos tau kainuos apie 10.000.

o kur dar dyz. generatoriaus kaina?
Žodžiu junkis elektrą ir gyvenk sau ramiai.

jappo rašė ...

Windpower rašė ...

1. Per dieną įvairiai, mėnesio vidurkis kokie 300-400 kwh
2. Dabar niekaip nereguliuoju ir nekontroliuoju maksimalios galios, gali būt kartais ir kokie 4 kw momentais (bute svarkės nėr, bet daug visko elektrinio)
3. Teks turbūt ir dyzelinį generatoriuką įsitaisyt (realistas aš)
4. Vėsu bus nebent garaže
5. Sumą jau minėjau - iki 10k (labiau patiktų mažesnis skaičius)
6. Samdyti tai čia ką? Elektroniką pajungt? Jei šito uošvis nesugebės, teks kažką samdyt. Pastatysim į savo vietas viską manau patys (bent jau stengsimės).

7. Kol kas viskas tik idėjos lygyje. Bet kai tik yra laisvo laiko vis šviečiuosi, naršau, skaičiuoju. Bet teorija nuo praktikos oi kaip skirsis, todėl prašau kitų žmonių patarimų.

Į viršų
Eiti į puslapį  1 2  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF