Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta daryti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Darome iš pirktinių dalių saulės (šilumos) kolektorių
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
SauleVire.lt
An Geg 19 2015, 09:15
Užsiregistravęs dalyvis #1838
Prisijungta: Pn Spa 28 2011, 08:10

Vieta: Vilnius
Pranešimų: 327
EWAS, o koks tikslas iškeltas? Šildyti vandenį vasarą ar šildyti namus žiemą? Kodėl prireikė taip sudėtingai čia kažką burti?
Į viršų
Tinklalapis
ewas
An Geg 19 2015, 09:39
Užsiregistravęs dalyvis #2255
Prisijungta: An Sau 08 2013, 06:10

Vieta: Netoli
Pranešimų: 180
SauleVire.lt rašė ...

EWAS, o koks tikslas iškeltas? Šildyti vandenį vasarą ar šildyti namus žiemą? Kodėl prireikė taip sudėtingai čia kažką burti?

Tikslas- sumažinti sąskaitą už elektros energiją.
O vat kaip prie to prieiti žinoma yra įvairūs būdai, tai ir bandau išburti šiuo būdu, bet nesuprantu , kadėl tai atrodo sudėtinga ir kuo tai skiriasi nuo eilinio įprasto saulės kolektoriaus įrengimo.
Šiaip šioje temoje daug jau šiukšlyno ir rašinėja kai kurie bele ką, kad tik kažkaip atkreipti į save dėmesį, ar radę internete kokią bredovą idėją.
Gaila neturiu admino teisių pravalyčiau, kas nesuiję su tema. Norėčiau, kad būtų naudinga ne tik man, bet ir tiems kurie pasirinks šį būdą, kaip kad pats esi vedęs temą apie valdiklį kur ką pirkai ar radai pirkti pliusai minusai detalių įrangos ir t.t.
Esu atviras patarimams ir pasiūlymams, dar kol kas neradau net kur pirkti kolektorių. Kol kas renkuosi turiu du pasiūlymus 30 kolbų direct flow tipo už 730eur ir už 500eurų. Bet dar neatsiunte informacijos ir brėžinių kas ir kaip už ką reiks čia mokėti.

[ Redaguota An Geg 19 2015, 09:42 ]
Į viršų
SauleVire.lt
An Geg 19 2015, 09:57

Čia žmogus sau šviežiai skaičiavo:
informacijos nuoroda
Į viršų
Tinklalapis
ewas
An Geg 19 2015, 10:41

SauleVire.lt rašė ...

Čia žmogus sau šviežiai skaičiavo:
informacijos nuoroda

Skaičiuoti galima visaip, galima matuoti faktą, bet galima matuoti ir skaičiuoti, nes viską pamatuoti galima tik įsirengus sistemą todėl galiu pateikti savo faktus, kad vasaros metu gegužė - rugsėjis sąnaudos šildymui ir karšto vandens ruošimui yra nuo 180 iki 330kWh per mėnesį, 30kolbų generuoja apie 180kWh per mėnesį, taigi teoriškai turėčiau sumažinti sąnaudas vandens šildymui iki minimumo, o žiemą jau kaip ten pasiseks. Per didelių utopinių vilčių nepuoselėju, nors ir yra teigiančių, kad kolbos dirba ir žieną (net prie -20) kiti sako, kad ne, bet visi susidėję pigenas valdiklius kurie neduoda jokios informacijos apie pagamintą energijos kiekį, todėl visi komentarai lieka kaip ir beverčiai.
Taip ir pats kurdamas valdiklį pamastyk apie energijos apskaitos funkciją, debitomačiai nėra brangūs, temperatūros davikliai ir taip jau yra, belieka įrašyti formulę ir išvesti duomenis į kaupyklą

[ Redaguota An Geg 19 2015, 10:44 ]
Į viršų
SauleVire.lt
Tr Geg 20 2015, 07:26

Mano tikslas ir buvo "valdiklis pigena", kuris dirba ir taupo išlaidas. O kiek aš vandens šildymui vasarą išleisdavau matau manoelektra.lt tinklapyje.
Į viršų
Tinklalapis
ewas
Tr Geg 20 2015, 07:47

SauleVire.lt rašė ...

Mano tikslas ir buvo "valdiklis pigena", kuris dirba ir taupo išlaidas. O kiek aš vandens šildymui vasarą išleisdavau matau manoelektra.lt tinklapyje.

Atsiprašau jei įžeidžiau. Jokiu būdu nemenkinu jūsų kūrinio ir darbo, tai kita situacija, kaip ir savadarbiai kolektoriai. Tai žmonių kuryba, hobis ir t.t. jie nepatenka į šios kategorijos diskusiją, nes reikia lyginti sulyginamus dalykus. O kiek šilumos gamybai sunaudoju elektros energijos pas mane tam yra atskiras skaitiklis, būtų labai šaunu , kad dar ir turėti sunaudotos šilunos skaitikli, ko tikrai nėra tinklapyje "mano energija". Todėl ir užsiminiau, kad jūsų kurinys galėtų jį turėti, materialiai pabrangtų apie 20 eurų, panaudoti dar vieną įėjimą, bet kaip programuoti ir ar dar " tilps" į atmintį čia jau nežinau.
Į viršų
SauleVire.lt
Tr Geg 20 2015, 08:16

Nebuvo nei priežasties, nei minties įsižeisti ...

Jei iki alternatyvių energijos šaltinių buvo naudojama elektra vandeniui šildyti, tai elektros kilowatvalandes galima versti 1:1 į šilumos kilovatvalandes, po to į pinigus.
O valdiklis skaičiuojantis vandens pernešamą energiją turi matuoti pratekėjusio per gyvatuką (boilerį) šilumos nešėjo (vandens) kiekį ir temperatūros skirtumą gyvatuko (boilerio) įėjime/išėjime. 3 papildomi įėjima/išėjimai valdikliui. Valdiklis tūri būti su 6 (5) išėjimais/įėjimais : kolektorius, boilerio apačia, viršus (gali ir nebūti), srauto matuoklis, gyvatuko įėjimas/išėjimas. Jei vamzdyno nuostoliai nerūpi, tai užteks ir mažiau...
Kaip tik dabar matuoju nuostolius požeminėje trasoje, tik saulės kaip tyčia mažai....
P.S. Liūdniausia, kad net pramoninių galinių palyginti neišeis, nes techniniai dalykai įviniojami į marketinginę vatą, spalvotą popierių ir t.t.

[ Redaguota Tr Geg 20 2015, 08:36 ]
Į viršų
Tinklalapis
ewas
Tr Geg 20 2015, 12:21

Jau vienas "tiekėjas" pasitraukė, nes pas jį tik HeatPipe tipo kolektoriai. Ką gi ieškom toliau.
Dar toks klausimas, kodėl dauguma siūlo nerūdijančio plieno gofruotus vamzdžius, ar čia todėl, kad brangesnių kaip ir nėra, ar kokio dar dalyko nežinau, kaimynas pasidarė iš suvirinamo plastiko, man viens santechnikas pasiūlė iš minkšto vario pasidaryti.

[ Redaguota Tr Geg 20 2015, 12:43 ]
Į viršų
Micius
Tr Geg 20 2015, 07:36
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2918
ewas rašė ...

Jau vienas "tiekėjas" pasitraukė, nes pas jį tik HeatPipe tipo kolektoriai. Ką gi ieškom toliau.
Dar toks klausimas, kodėl dauguma siūlo nerūdijančio plieno gofruotus vamzdžius, ar čia todėl, kad brangesnių kaip ir nėra, ar kokio dar dalyko nežinau, kaimynas pasidarė iš suvirinamo plastiko, man viens santechnikas pasiūlė iš minkšto vario pasidaryti.

Plastikas gerai, iki kol neįvyksta kokia nors avarija. Kažkur yra mano foto, kas pasidaro su plastikiniu vamzdžiu, kai spigina saulė ir sutrinka cirkuliacija... Man kaimynė skambino, kad gaisras pas mane Tai gerai, kad namo fasadas nepadarytas, apdrėbė sieną gliukoliu ir tiek Variniai vamzdeliai itin gerai atiduoda šilumą, tai pats pagalvok, kad visa šiluma bus prarasta magistralėje, kol daeis iki boilerio Aš irgi kaip paskutinis kvailys išmečiau pinigus plastikiniam, paskui nusipirkau tam pritaikytą daiktą, ir negaliu atsidžiaugti. Puiki izoliacija, laidai davikliui praeina, prisukimas, na viskas taip kaip ir turi būti. Kaina žvėriška, bet daiktas. Užtat aš ir esu už fotovoltines sistemas, nes ten nereikia tokio vamzdyno, už kurio kainą išeina vos ne trys moduliai po 250W
Į viršų
Julietis
Tr Geg 20 2015, 08:07
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas
Pranešimų: 536
Aš pamenu kiek vargo buvo sumontuoti tuos varinius vamzdžius saulės sistemai. Sujungimų virinimas. Sandarumai. O po to galavalomkė kaip gerai įzoliuoti dėl šilumos praradimų. Ko tik neprimislijau kol gavosi. Jau nenoriu tokio vargo. Be to vamzdžių paklojimas ir pravedimas kad niekur nekliūtu ar nesimatytu kitą kartą būna problematiškas. Todėl linkstu link fotovoltinės sistemos. Ir turiu tokius skaičiaus iš savo sistemos darbo. Yra 730W plokščių orentuota į pietryčius ir 340w į pietvakarius. Vakar diena buvo pakankamai apniurus. O saulės energijos gauta buvo 2,34kWh. Šiandien, išvykstant iš dirbtuvių apie 18h, jau buvo gauta 2,15kWh. Diena buvo analogiška. Manau skaičiai netragiški kaip tokiai dienai.
Į viršų
verinukas
Tr Geg 20 2015, 08:19
Užsiregistravęs dalyvis #2623
Prisijungta: Kt Sau 09 2014, 08:30

Vieta: Panevėžio raj.
Pranešimų: 448
Micius rašė ...

... Užtat aš ir esu už fotovoltines sistemas, nes ten nereikia tokio vamzdyno, už kurio kainą išeina vos ne trys moduliai po 250W

Papildysiu Miciaus nuomone senokai užduotu klausimu:

Kodėl ne kolektorius, o saulės baterijos su elementariu PWM būdu valdoma apkrova ar paprastu apkrovos raktu :

1. Paprastas valdymas be jokių mandrų valdiklių ar siurblių t.y. minimalus įvairios papildomos įrangos poreikis (tik papildomai reikės galvos ir iš teisingos vietos augančių rankų).
2. Nereikia jokių rezervinių akumuliatorių valdymo įrangos maitinimui. Reikia tik elektrinio boilerio.
3. Instaliacija gerokai paprastenė ir pigesnė ( daug brangiau vedžioti vamzdynus, juos izoliuoti, statyti išsiplėtimo talpas, pilstyti brangius neužšalančius skysčius).
4. Niekas niekur neužverda, neišbėga ir nenusprogsta ( kolektorinės sistemos problemos jei dingsta valdymo elektra, pakimba valdiklis ir kažkodėl tai atsiranda oro kamštis).
5. Minimalus aptarnavimas (nereikia baterijų dangstyti paklodėmis išvažiuojant atostogauti ).
6. Kai naudojamas tenas, nėra jokios temperatūrų "prasilenkimo" problemos. Pvz. kolektorinėje sistemoje temperatūra 35oC , o boileryje 40oC ir nėra galimybės panaudoti kolektoriuje sušildyto 35oC vandens. Tuo atveju tenas, bet kokiu atveju konvertuos elektros srovę į papildomą šilumą. Tai aktualu kai vėsūs orai.
7. Fotovoltinė sistema nereikalauja papildomo energijos šaltinio. Saulės kolektoriuje dažniausiai naudojamas cirkuliacinis siurblys, kuris naudoja elektrą. Tai papildomos eksploatacinės išlaidos ir remonto problemos, kurių paprastai neskaičiuojame.

Dabar reikia lygiai taip pat surašyti kolektorinės sistemos privalumus prieš saulės baterijas.
Aš parašysiu pirmuosius punktus, o Jūs pratęskite:

1. Geresnis kolektoriaus efektyvumo ir ploto santykis (reikės mažesnio ploto ant stogo tam pačiam galingumui).
2. Paprasčiau suprasti, kaip tai veikia, arba kodėl tai neveikia, nes kažkas išbėgo ... Fotovoltinėse irgi bėga, bet jos srovė nematoma .
3. Sako, kad apsiplikyti yra geriau nei elektra papurtytų . Bet tikra tiesa, kad nuo garų gaisro nebus.
4.
5.
...

Dabar įdomesnis klausimas.
Įdomu, kiek kainuotų kolektorinės sistemos komplektas, analogas 1600-2000W sistemai su visais sistemos aprišimais (be boilerio)? Būtų geriau nevertinti montavimo darbų.

Tada būtų galima palyginti, kas iš tikro yra brangu ir kuriuo atveju išmetama daugiau pinigų.

[ Redaguota Tr Geg 20 2015, 08:32 ]
Į viršų
Micius
Tr Geg 20 2015, 08:24

Man toks klausimas atsirado. O tai šitas informacijos nuoroda valdiklis valdo žemavoltažį va tokį siurblį informacijos nuoroda ar ne ? Kaip suprantu iš SB į valdiklį o iš jo į siurblį ?

Nors parašyta kad siurblys jungiamas tiesiai prie fotomodulio. Tai tada kam išvis reikalingas valdiklis maitinamas nuo fotovoltinės baterijos ? Nieko nesuprantu

4 punktas- Kolektoriui 2 kartus didinant galingumą, turbūt nereiks nieko daugiau, tik pridėti dar vieną kolektorių. Tuo tarpu fotovoltinei 1,25kw - vienas vakdiklis ir 1 tenas. Nori daugiau - dar vienas vadiklis ir dar vienas tenas, taigi 2,5kw jau reikia 2 valdiklių ir 2 tenų (bet užtai vienam sprogus liks veikti kitas)

[ Redaguota Tr Geg 20 2015, 08:30 ]
Į viršų
verinukas
Tr Geg 20 2015, 08:46

Micius rašė ...

Man toks klausimas atsirado. O tai šitas informacijos nuoroda valdiklis valdo žemavoltažį va tokį siurblį informacijos nuoroda ar ne ? Kaip suprantu iš SB į valdiklį o iš jo į siurblį ?

Nors parašyta kad siurblys jungiamas tiesiai prie fotomodulio. Tai tada kam išvis reikalingas valdiklis maitinamas nuo fotovoltinės baterijos ? Nieko nesuprantu

4 punktas- Kolektoriui 2 kartus didinant galingumą, turbūt nereiks nieko daugiau, tik pridėti dar vieną kolektorių. Tuo tarpu fotovoltinei 1,25kw - vienas vakdiklis ir 1 tenas. Nori daugiau - dar vienas vadiklis ir dar vienas tenas, taigi 2,5kw jau reikia 2 valdiklių ir 2 tenų (bet užtai vienam sprogus liks veikti kitas)

Paskaičiau pristatymo brošiūrėlę anglų kalba.

Puikiai pateiktas marketinginis triukas!!!

Supratau taip (pagrąžintai):
Perki puikųjį kolektorių ir nuostabųjį siurbliuką. O jei bijai, kad ši neapsakomai puiki sistema nenusprogtų, kas labia tikėtina, pirk fotovoltines saulės baterijas nuostabiojo siurbliuko maitinimui .

Tiem kas nesuprato (supaprastintai):
Pirk fotovoltines baterijas ir neprireiks viso to, kas paminėta pradžioje .

[ Redaguota Tr Geg 20 2015, 08:51 ]
Į viršų
Micius
Tr Geg 20 2015, 08:53

Tai galima maždaug primesti kad šitas informacijos nuoroda kurio kaina 1400 EUR prilygsta 2m2 ploto kolektoriui. O tokio kolektoriaus kaina tai maždaug būtų: Kolektorius 376 + vamzdynas su visais kranais ir skysčiais dar + 400 EUR + valdikliai + 240 EUR = 1000 EUR. Čia be boilerių
Į viršų
verinukas
Tr Geg 20 2015, 09:33

Micius rašė ...

Tai galima maždaug primesti kad šitas informacijos nuoroda kurio kaina 1400 EUR prilygsta 2m2 ploto kolektoriui. O tokio kolektoriaus kaina tai maždaug būtų: Kolektorius 376 + vamzdynas su visais kranais ir skysčiais dar + 400 EUR + valdikliai + 240 EUR = 1000 EUR. Čia be boilerių

Vadinasi, neskaičiuojant papildomų išlaidų aptarnavimui, remontui ir papildomų elektros sąnaudų, kolektorinė sistema 40% pranašesnė kainos atžvilgiu nei fotovoltinė.
Į viršų
ewas
Tr Geg 20 2015, 10:03

verinukas rašė ...

Micius rašė ...

Vadinasi, neskaičiuojant papildomų išlaidų aptarnavimui, remontui ir papildomų elektros sąnaudų, kolektorinė sistema 40% pranašesnė kainos atžvilgiu nei fotovoltinė.

Blogiausia tai, kad negaliu rasti kiek gi pvz. 30kolbų (efektyvus plotas 2,7m2) SK generuoja metinės energijos, tuomet galima lyginti, kaip jau rašiau prieš tai tai tik empyrinai skaičiavimai kurie teigia, kad saulės kolektoriai Lietuvoje generuoja šiek tiek per 3000kWh, kai tuo tarpu šis informacijos nuoroda 1250. Taigi pasikartosiu, bet kol kas efektyvumu foto voltinės stipriai pralošia.
Žinoma jūs čia mane prigasdinote, apie visokius trūkumus ir problemas dėl šiluminio kolektoriaus, aš pats siaubingai nemyliu santechnikos su visokiom pakulom ir suveržimais visada problemos tai persuku tai nedasuku tai varva, elektra tai miela malonu jau daug dešimtmečių su ja draugauju . Bet fotovoltinių teks palaukt kol elektros kaina bent du kartus pabrangs, nes dabar atsipirkimas apie 10metų gaunasi:

• 1400eur (įrangos kaina)/0,11eur/kWh (Lesto tarifas)= 12727kWh (tiek el. en. reikės sugeneruoti.
    12727kWh/1250kWh(tiek statistiškai šis įrenginys sugebės pagaminti per metus)=10metų
, tai kaip ir nieko nes po 10 metų turbūt nieko jau iš jų gero nebus, šiluminis kolektorius pesimistinėm prognozėm 5-6metai.

[ Redaguota Tr Geg 20 2015, 10:19 ]
Į viršų
Julietis
Tr Geg 20 2015, 10:32
L.iko E.nergijos O.re

Va informacijos nuoroda
Tik batareikias nuperki ir pirmyn
Į viršų
ewas
Tr Geg 20 2015, 11:02

Toks įspūdis susidaro, kad visi naršo internetą ir siūlo vieni kitiems ką rado, tarsi ruoštusi gyventi saloje, kurioje nėra elektros energijos tiekėjo, tuomet taip kaina nesvarbi tik kad būtų elektra, bet fotovoltinių elektrinių elektros energijos kaina 1eur už kWh, sakyčiau brangoka.

[ Redaguota Tr Geg 20 2015, 11:02 ]
Į viršų
Julietis
Kt Geg 21 2015, 07:18
L.iko E.nergijos O.re

Galbūt ir brangoka, Tik ji nuosava ta energija. Tu neįsivaizduoji kaip maloniai šviečia lemputė, rodo TV iš tos aliektros. O ką kalbėti apie kavos ar maisto skanumą paruoštus jos pagalba. Ir produktai šaldytuve daug geriau laikosi. Manau praustis po jos pašildytu vandeniu bus tikra palaima. Arielką kai perki juk negalvoji, kad ji brangi. Susipili į save ir baldielini atsisėdęs. Kada tai atsipirks. Kada cigarietai atsipirks nepagalvojai? Va čia tai beprasmės išlaidos.
Kažkada kai atsirado saulės kolektoriai, ypač vakuuminiai, kainos buvo nesvietiškos. O aliektra tada buvo gal dvigubai pigesnė. Panašios nuotaikos ir gi vyravo. Ir reikdavo labai daug aiškinti kokia įrangos nauda. Vienas pažystamas montuotojas tokių sistemų pasakojo tokią istoriją, kaip jo klientas, kuriam darė santechniką atsisakė pasiūlytą sistemą susimontuoti maždaug už 10 štukų tipo brangu ir kada tai atsipirks. Bet po savaitės parsivarė naują audi. Bazinės komplektacijos audi tuo metu kainavo apie 16000 pigiau nei tas kurį jis pirko. O ten ko tik nebuvo. Ir platūs nikeliuoti volai ir odinis salonas. Pati krūčiausia magė. Medžiu inkrustuotas salonas, niaukti langai ir dar visokio velnio, kurie tapo praktiškai beverčiai, kai auto išriedėjo pro parduotuvės vartus. Tai štai koks yra požiūris kitų elementų į vertybes, kurios neša nauda, bet negali jomis pasipuikuoti masėse. Mano manymu tai yra investicija į ateitį. Juk aliektra tikrai brangs. Tas bus neišvengiama nes uždarėme savo pagrindinį generatorių jevrosajūzo nurodymu. Va tik prijungsime savo laidgalius prie jevropos ir tada bus.
Gal ir kvailai atrodis, bet yra toks dalykas kaip ekologija. Manau fotovoltinę ir gi galima šiai krypčiai priskiri. Lempučių švitinimas iš panelkų juk priskiriamas.
Papildau. Va radau. informacijos nuoroda
Išeina 1W po 0,8€ ir kontroleris už 250€. tai yra 319 bonkių arielkos arba 185 bonkės brendžio - kuras metams pusantrų.

[ Redaguota Kt Geg 21 2015, 07:43 ]
Į viršų
ewas
Kt Geg 21 2015, 08:08

Ei Julijietis, kiek vartojai, ar čia iš po vakarykščio dar arielka teliuskuojasi
Gerai rišam šia diskusiją apie fotovoltines, net jos kol kas tikrai bepramė investicija kokia ji bebūtų ar 1:8 ar 1:10. Ekologija mane mažiausiai jaudina, arielkos neperku, cigarietų taip pat, mašiną pirkau salone ir tuo esu labai patenkintas, taip kad mūsų gyvenimo kredo skiriasi, man patinka prasminga investicija, o ne tokia, kuri tik kaimynus erzina, jei to siekčiau, pasikabinčiau ant stogo muliažus vis tiek jokios naudos.
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF