Diskusijos / Ar verta įsigyti? / Saulės baterijų ūkis, energija orientuota tik savo reikmėms. Ar įmanoma? - Zir.lt

Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Saulės baterijų ūkis, energija orientuota tik savo reikmėms. Ar įmanoma?
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 8 9 10 ... 15 16 17
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
zam0lskis
Kt Bir 13 2019, 12:34
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3314
satigis rašė ...

noreciau padaryti praktiskai toki eksperimenta o dar geriau ir tiksliau ismatuoti 3 - 4 kartus
bet, kazkodel man sviecias tik teorinius paskaiciavimus padaryt
gaila

as apie medzius zinau, kad jie medienos turi kaupia labai netolygiai. kai kurios rusys isvis mase augina vos ne eksponentiniu grafiku (ypac superdidieji medziai - tipo kaip sekvojos pvz ). brandos etape jie ten gal net keliasdesimt kartu greiciau kaupt mase, nei augimo pradzioje. SB tokiu sugebejimu neturi SB tik degraduoja
panasu tik tai, kad ir medziai ir SB nuo klimato kazkiek panasiai priklauso NK. gaila aisku, kad ekspermentas per ilgas - reikia pragyvent kokius 200-300 metu, kad paciam toki prasukt ir visokias ten paklaidas normaliai istaisyt...
Į viršų
zam0lskis
Kt Bir 13 2019, 12:38

gagarinas rašė ...

Dėl imersum. Realiai pačio daikto nestudijavau, tik forumo postus peržiūrėjau. Tačiau pats su draugais naudoju šiokią tokią smart house techniką, tai mes daromės taip :
iš kinijos pasrsisiunti 3 fazį el. skaitliuką (apie 60-70 eur.) + RS 485 interfeiso valdiklis. Visą tai kabinasi ant 3-5 eur vertės kontrolerio su wifi ESP826 pagrindu ir informacija atiduodama į raspberbery kompiuteriuką su atitinkamom programom. Aš naudoju Domoticz kaip hubą, + Node-RED sudėtingesniems atvejams. Duomenys perduodami per MQTT protokolą Json formatu. Kinietiškas skaitliukas atiduoda apie 80 parametrų (su visokiais iškrypimais). Man įdomus tik vienas - import arba export ir suminis galingumas. Tai va, jei iš Froniaus eina sakykim 3,4 kw tuo metu, o namas rodo naudoja 1.2 kw, duodam komandą is Sonoff wifi valdiklis už 6-10 eur jungia kokią norit apkrovą.
Viskas realizuojama per softą, kanalų skaičius neribotas , algoritmus gali daryti iki tokio lygio, kad jei Trumpas Twiteryje paminės Iraną, įjunk ventiliatorių Lyginant ką siūlė firminį Fronius analogą, laisvė begalinė. Tik noro terliotis reikia. Ir namą pardavus tai nustos veikti
Kalbant apie atsiperkamumą, aš tiesiog sulyginau kiek už sukiščiau į Sodrą tokia pat sumai ir kiek atgaučiau (man nelabai toli pensija). Ta skaičiavimai SB pusėje ir net jei jie kažkur apyligiai, SB valdau pats, be būsimų reformų rizikos. Aišku lieka ESO pasaugojimo rizika, tačiau ji ir taip aukšta, nemanu, kad keisis.

jei galima - galetum kokia atskira tema pakurt ir issamiau sita dalyka pristatyt. su visokiom foto ir pan.
as manau su laiku inverteriuose sukis sitas naudingas funkcijas ir taip. apribot pertekliu ar i apkrovas nukreipinet. bet dabar dar ju ner kolkas ir idomu visi alternatyvus-pigus-geriau realizuoti sprendimai.
el. tinklai juk monopolis- ir jie niekada nedarys geru sprendimu vartotojams o kol neprades moket realiais pinigais supaprastinta tvarka - tai ir jokio bumo nebus. tie visi dabartiniai planai - issikalinejimas ir tiek. imitacija atsinaujinancios energetikos skatinimo. cia labiau gal kad Europa spaudzia "zaliuot"...

[ Redaguota Kt Bir 13 2019, 12:42 ]
Į viršų
SauleVire.lt
Kt Bir 13 2019, 08:21
Užsiregistravęs dalyvis #1838
Prisijungta: Pn Spa 28 2011, 08:10

Vieta: Vilnius
Pranešimų: 353
gagarinas rašė ...

Tai va, jei iš Froniaus eina sakykim 3,4 kw tuo metu, o namas rodo naudoja 1.2 kw, duodam komandą is Sonoff wifi valdiklis už 6-10 eur jungia kokią norit apkrovą.

Aš neturiu saulės elektrinės tik todėl, kad nerandu atsakymo į tokį klausimą:
Kokią apkrovą jungti dienos metu jeigu namuose nekepama duona, neverdamas alus, nėra pramoninio žuvies perdirbimo cecho su šaldytuvais?
Į viršų
Tinklalapis
zam0lskis
Kt Bir 13 2019, 09:33

SauleVire.lt rašė ...

Kokią apkrovą jungti dienos metu jeigu namuose nekepama duona, neverdamas alus, nėra pramoninio žuvies perdirbimo cecho su šaldytuvais?

butent
man tai vienintelis logiskas sprendimas - tiesiog uzstabdyt jegaine - jei tinklan nestumi.
akumai neapsimoka. ju verta instaliuotis tik momentiniam subalansavimui. kuo mazesni kieki.
geriausias variantas butu - jei moketu pinigais. atsiskaiciuotu ten mokescius ir t.t. automatizuotai. ir nereiktu ten kazkokiu verslu registruotis ir kitu nesamoniu. tiesiog priduodantis perteklini istekliu vartotojas. dabar kuria visokias nesamones - tipo susivartot kitur galesi ir pan... atseit cia super galimybe nu tai grynus duokit ir as ta elektra nusipirksiu kitur kur man reikes. biurokratai suknisti. verslas yra kai virsiji ten kazkokias apyvartas metams - kokiu bent 50k€. dabar del keliu euriuku issipisineja...

[ Redaguota Kt Bir 13 2019, 09:40 ]
Į viršų
Julietis
Kt Bir 13 2019, 11:06
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas, Kirnaičiai
Pranešimų: 619
SauleVire.lt rašė ...

gagarinas rašė ...

Tai va, jei iš Froniaus eina sakykim 3,4 kw tuo metu, o namas rodo naudoja 1.2 kw, duodam komandą is Sonoff wifi valdiklis už 6-10 eur jungia kokią norit apkrovą.

Gal toks atsakymas Tave tenkins:
Montuoji 3-5kW elektrinę,(tai darai pagal turimus prietaisų pajėgumus) jungi į savo namu tinklą ir pašeri visus dirbančius tuo metu elektros prietaisus. Jei prietaisų mažai, truputi keiti pagalbinių sferų grafiką,- skalbi, jungi indaplovę ir gamini maistą elektrine virykle ar orkaite šviesiuoju paros metu. Geriausia saulėtu. Na viską galima pakoreguoti ir daryti pagal aplinkybes. Telieka tik kartais truputi pasistengti ir perlipti per save. O perteklinę elektros energiją Protingo ImmerSunno pagalba kiši į 300-500ltr boilerį. T.Y. ruoši karštą vandenį, o ne taip kaip dabar - kūrendamas atsinaujinančias malkas dotuotu katilu arba kaitindamas tą patį boilerį elektriniu tenu, tik ženkliai brangesniu principu.

Į viršų
satigis
Kt Bir 13 2019, 01:58
Užsiregistravęs dalyvis #2272
Prisijungta: Kt Sau 24 2013, 02:17

Vieta: vilnius
Pranešimų: 622
SauleVire.lt rašė ...

gagarinas rašė ...

nevartoji elektros aplamai ? cia tokie isitikinimai?
ar gaila pasidalinti 1/4 pagamintos elektros kurios butent siuo momentu nereikia, uz tai kad naudojies sukurta ir priziurima infro struktura ? jungti nereikalinga-pritempta apkrova tam kad "ka negaliu suvalgyti tai nors apkandziosiu"?
susipirkti uz :
gagarinas rašė ...

Dėl imersum. ....... skaitliuką (apie 60-70 eur.) + RS 485 interfeiso valdiklis (xx e). ... ant 3-5 eur vertės kontrolerio su wifi ESP826 pagrindu .... raspberbery (30 e) kompiuteriuką su atitinkamom programom. .....

cia jau kiek? 100 e ? uzteks ? ar cia tik pradzia ?
uz 100 e is eso galima susigrazinti ~2600 kw/h

[ Redaguota Kt Bir 13 2019, 02:02 ]
Į viršų
gagarinas
Kt Bir 13 2019, 02:10
Užsiregistravęs dalyvis #2865
Prisijungta: Pr Bir 12 2017, 10:04

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 95
Micius rašė ...

Na kad nelabai permokėta. Vien 18 Solet modulių po 250W jau bus 3000EUR, tokios galios Fronius ~ 1500 EUR. O kur laidai, jungtys, virštampių apsaugos, įžeminimai, dokumentacijos tvarkymas, montavimo medžiagos, ir kt. Pagaliau reikia juk kažkiek ir užsidirbt, žmonės sąžiningi, kvalifikuoti. Aš jei statyčiau, irgi kreipčiausi į "Giminiją".

Būtent. Apie 600 eur darbai, dvi dienas ant čerpių stogo (čerpės sunkiausias variantas montavimui), kovo mėnesį siaučiant vėjui 2 žmonės 1,5 dienos... Gal kam patinka, man paprasčiau užmokėt. O dėl firmos, pirmą kartą mačiau firmą, kur sutartis buvo surašyta kliento naudai. Kas beatsitiktu - firma ima atsakomybę. Versle 30 metų, tačiau tokią sutartį matau pirmą kart.
Į viršų
gagarinas
Kt Bir 13 2019, 02:16

zam0lskis rašė ...

gagarinas rašė ...

Dėl imersum. Realiai pačio daikto nestudijavau, tik forumo postus peržiūrėjau. Tačiau pats su draugais naudoju šiokią tokią smart house techniką, tai mes daromės taip :
iš kinijos pasrsisiunti 3 fazį el. skaitliuką (apie 60-70 eur.) + RS 485 interfeiso valdiklis. Visą tai kabinasi ant 3-5 eur vertės kontrolerio su wifi ESP826 pagrindu ir informacija atiduodama į raspberbery kompiuteriuką su atitinkamom programom. Aš naudoju Domoticz kaip hubą, + Node-RED sudėtingesniems atvejams. Duomenys perduodami per MQTT protokolą Json formatu. Kinietiškas skaitliukas atiduoda apie 80 parametrų (su visokiais iškrypimais). Man įdomus tik vienas - import arba export ir suminis galingumas. Tai va, jei iš Froniaus eina sakykim 3,4 kw tuo metu, o namas rodo naudoja 1.2 kw, duodam komandą is Sonoff wifi valdiklis už 6-10 eur jungia kokią norit apkrovą.
Viskas realizuojama per softą, kanalų skaičius neribotas , algoritmus gali daryti iki tokio lygio, kad jei Trumpas Twiteryje paminės Iraną, įjunk ventiliatorių Lyginant ką siūlė firminį Fronius analogą, laisvė begalinė. Tik noro terliotis reikia. Ir namą pardavus tai nustos veikti
Kalbant apie atsiperkamumą, aš tiesiog sulyginau kiek už sukiščiau į Sodrą tokia pat sumai ir kiek atgaučiau (man nelabai toli pensija). Ta skaičiavimai SB pusėje ir net jei jie kažkur apyligiai, SB valdau pats, be būsimų reformų rizikos. Aišku lieka ESO pasaugojimo rizika, tačiau ji ir taip aukšta, nemanu, kad keisis.

jei galima - galetum kokia atskira tema pakurt ir issamiau sita dalyka pristatyt. su visokiom foto ir pan.
as manau su laiku inverteriuose sukis sitas naudingas funkcijas ir taip. apribot pertekliu ar i apkrovas nukreipinet. bet dabar dar ju ner kolkas ir idomu visi alternatyvus-pigus-geriau realizuoti sprendimai.
el. tinklai juk monopolis- ir jie niekada nedarys geru sprendimu vartotojams o kol neprades moket realiais pinigais supaprastinta tvarka - tai ir jokio bumo nebus. tie visi dabartiniai planai - issikalinejimas ir tiek. imitacija atsinaujinancios energetikos skatinimo. cia labiau gal kad Europa spaudzia "zaliuot"...

Kaip sakoma "ilgais rudens vakarais" .. manau kažkaip papostinsiu. Nieko ten sudėtingo nėra, tiesiog standartinis smart house funkcionalas. Protingiausias dalykas ten kiniečių skaitliukas.
informacijos nuoroda

Jei kam realiai klausimų bus, kiek sugebėsiu pagelbėsiu. Tik aš šiame forume nemačiau /yra/ nėra galimybės matyt per email naują postą, tai retai žiūriu, kartais mėnesiais čia neužeinu.
Į viršų
gagarinas
Kt Bir 13 2019, 02:22

satigis rašė ...

SauleVire.lt rašė ...

gagarinas rašė ...

nevartoji elektros aplamai ? cia tokie isitikinimai?
ar gaila pasidalinti 1/4 pagamintos elektros kurios butent siuo momentu nereikia, uz tai kad naudojies sukurta ir priziurima infro struktura ? jungti nereikalinga-pritempta apkrova tam kad "ka negaliu suvalgyti tai nors apkandziosiu"?
susipirkti uz :
gagarinas rašė ...

Dėl imersum. ....... skaitliuką (apie 60-70 eur.) + RS 485 interfeiso valdiklis (xx e). ... ant 3-5 eur vertės kontrolerio su wifi ESP826 pagrindu .... raspberbery (30 e) kompiuteriuką su atitinkamom programom. .....

cia jau kiek? 100 e ? uzteks ? ar cia tik pradzia ?
uz 100 e is eso galima susigrazinti ~2600 kw/h

Kainos apytikslės. Rapserbery pas kiniečius apie 35 eur, LT bus kokie 45-55 jei korpusas, maitinimas ... Na plius minus. Skaitliukas 65 eur. Tu moduliukų po 3-10 eur aš net neskaičiuoju. Aišku ten dar maitinimai, dėžutės jei nori gražiai (pas mane dalinai gražiai, dalinai batų dėžės . Bet su visais pribumbasais daugiu 150 gautis negali. Dar variantas (vienas toks stovi). - senas notebookas (įdėjau sulaužyta be ekrano matricos) Leidžiat linuksą ir pirmyn. Minusas - daugiau valgys elektros. Bet elektrą kaip ir gaminamės, tad poveikis minimaliai neigiamas.
Į viršų
gagarinas
Kt Bir 13 2019, 02:26

Julietis rašė ...

SauleVire.lt rašė ...

gagarinas rašė ...

Montuoji 3-5kW elektrinę,(tai darai pagal turimus prietaisų pajėgumus) jungi į savo namu tinklą ir pašeri visus dirbančius tuo metu elektros prietaisus. Jei prietaisų mažai, truputi keiti pagalbinių sferų grafiką,- skalbi, jungi indaplovę ir gamini maistą elektrine virykle ar orkaite šviesiuoju paros metu. Geriausia saulėtu. Na viską galima pakoreguoti ir daryti pagal aplinkybes. Telieka tik kartais truputi pasistengti ir perlipti per save. O perteklinę elektros energiją Protingo ImmerSunno pagalba kiši į 300-500ltr boilerį. T.Y. ruoši karštą vandenį, o ne taip kaip dabar - kūrendamas atsinaujinančias malkas dotuotu katilu arba kaitindamas tą patį boilerį elektriniu tenu, tik ženkliai brangesniu principu.

Absoliučiai sutinku su Juliečiu. Pats irgi planuoju karštą vandenį perdaryti. tai bus dar koks - 20 eur/mėn. Plius nuo savęs dar pridėsiu, kad atsiranda daug "negerų" minčių ir vietoj taupymo imi žiūrėti į gyvenimo kokybę - planuose kondicionierius. Plius fontanai kūdroje, tekantis vanduo nuo kalniuko terariume, vasaros rūsio šaldymas ir t.t. ir visai prisibaigiant - elektromobilis.

Julieti, ar nebandei nagrinėti temos kaitinti ne boilerį o yra momentiniai šildytuvai, kokie nors rimti vokiški kaina apie 400 eur, 4-6 kw, tai jie realiu laiku sugeba šildyti, nebereikia nei boilerio. Tiesa ten tektu ESO pasaugotą dažnai naudot, į boilerį galimą kišti atliekamą (kuri irgi nestabili). Žodžiu reiks skaičiuot.

[ Redaguota Kt Bir 13 2019, 02:50 ]
Į viršų
gagarinas
Kt Bir 13 2019, 02:44

satigis rašė ...

Pasikabint ant vieno slaito ir poto ant kito - tas pats kas padeti puse pinigu i banka uz procentus viena menesi, o kita menesi tuos atsiemus padeti kita puse. Ir taip zaisti. (jei dar bankai moka procentus).
13.30 - pikas Jei butu teisingai valandos susukiotos tai laikrodis turetu rodyti 12.00 Gal cia dar andrikienie reikttu prisiminti su juos laiko juostom
Atsiperkamumas pasimatys po naudojamu kalendoriniu metu metu. O po 3-4 metu - realus. Jei ziureti kas menesi atsiperkamuma tai jis trumpiausias geguzes menesi ir ilgiausias lapkriti - gruodi
"Kol kas skaičiai rodo realų 7-8 metų atsipirkimą" - teoriskai imanomas atsiperkamumas 6.8 - 7.2 metu. Jei nesikeis elektros kaina 0.13 e uz kw/h. Arba dar ir eso padarys uz saugojima 0.00 e (+ "tikiuosi kompensacijos apie 1500")
Geriausiai isnaudojamos SB su trakeriu, kuris prideda 30-35 % metini prieugi.
Kai kurie invertriai paprasciausia nedirba/neisijungia kol nepratestuoja izeminimo. Kaip su fronium - nzn
Geriau jau fronius rodytu daugiau Eso gauna pinigus nuo kiekio kuo daugiau to geriau
Inverteriu ir saules bateriju kieki gali pasikabinti kiek nori ir kokios nori galios, sutvarkius biurakratija kad ir 100 w, tik nevirsyk leidziamos galios atiduodamas i tinklus.
Jei prisikabins ko tiek daug ? paklausk ko tas vazineja su masina kurios spidometre 200+ km/h nors maksimalus leistinas greiktis LT 130 km/h

Saulė juda ratu, tam tikru kampu, po piko mano SB išduodama galia krenta gana žymiai, tipiškai apie 2 kw vietoj 4. Papildomos SB generacją pratestų. Čia esmė ne bendro galingumo išgavimas, o pratęsimas. Aš pikinę atiduosiu ESO ir pirksiu atgal. O savo mažesnę galią iki vakaro susiurbčiau pats. Inverteris gi tas pats, papildomai pirkti nereikia. Tik statistiką surinkt. Ar papildomos SB atsipirks per protingą laiką. O dėl laikrodžio, tai mes ne pusiaujyje, kur 12 val diena ir 12 naktis. Pas mus saulė stovi aukščiausiam taške būtent 13.30. Ir metų bėgyje tai kinta, nes dienos ilgumas pas mus iki 17 val....

Į viršų
satigis
Kt Bir 13 2019, 02:56
Užsiregistravęs dalyvis #2272
Prisijungta: Kt Sau 24 2013, 02:17

Vieta: vilnius
Pranešimų: 622
saule yra auksciausiam taske kai yra auksciausiam taske. O kiek tada valandu tai jau susitarimo laikas. Kazkada tai buvo priimta 12.00 pagal geografine padieti
Jei tas papildomas baterijas atnes kaledu senelis po eglute, tai tikrai atsiperkamumas pagreites, kitu atveju jis tik pailges.
Į viršų
SauleVire.lt
Kt Bir 13 2019, 03:09
Užsiregistravęs dalyvis #1838
Prisijungta: Pn Spa 28 2011, 08:10

Vieta: Vilnius
Pranešimų: 353
Julietis rašė ...

Savo atsinaujinančias malkas kūrenu žiemą. Karštas vanduo iš saulės kolektoriaus nuo 2012 metų (www.saulevire.lt), be jokios elektros. Šviesiu paros metu nieko nėra namie, tai su skalbimo mašina taupau šeštadienį-sekmadienį kokius 1-2€ per mėnesį naudodamas naktinį (ir savaitgalinį) tarifą. Viryklė dujinė, elektrinės nenoriu. 6kW elektrinį pirties katilą jungiu 4 kartus per mėnesį, kainuoja kokius 2.5€ Mano mėnesio mokestis elektrai 10-15€. Atsipirkimas 15-20 metų. Ačiū, sritis įdomi, bet gal apsieisiu. Čia aš aprašau realią savo situaciją ir niekaip nesueina galai į atsipirkimą, o jei tik hobis, tai gal skraidyklė ar jachta įdomiau.
P.S. aš irgi saulininkas- saulės kolektoriaus termofikatas varinėjamas 12V iš akumuliatorių maitinamu siurbliuku, o akumuliatoriai kraunasi iš 50W saulės baterijos

[ Redaguota Kt Bir 13 2019, 03:10 ]
Į viršų
Tinklalapis
Julietis
Kt Bir 13 2019, 08:10
L.iko E.nergijos O.re

[/quote1560428562]
Absoliučiai sutinku su Juliečiu. Pats irgi planuoju karštą vandenį perdaryti. tai bus dar koks - 20 eur/mėn. Plius nuo savęs dar pridėsiu, kad atsiranda daug "negerų" minčių ir vietoj taupymo imi žiūrėti į gyvenimo kokybę - planuose kondicionierius. Plius fontanai kūdroje, tekantis vanduo nuo kalniuko terariume, vasaros rūsio šaldymas ir t.t. ir visai prisibaigiant - elektromobilis.

Julieti, ar nebandei nagrinėti temos kaitinti ne boilerį o yra momentiniai šildytuvai, kokie nors rimti vokiški kaina apie 400 eur, 4-6 kw, tai jie realiu laiku sugeba šildyti, nebereikia nei boilerio. Tiesa ten tektu ESO pasaugotą dažnai naudot, į boilerį galimą kišti atliekamą (kuri irgi nestabili). Žodžiu reiks skaičiuot.

[/quote1560448360]

Turi omenyje sunkius griozdus kurie kaupia šilumą, o po to parą-dvi atidavinėja? Ne. Tokiu dalyku jau nebesidomiu labai daug metu. Šilau namus oras-vanduo Panasiumi. Šiuo metu jį perjungiau į vėsinimo rėžimą ir aušinu 500ltr buferį iki 13-17C°. Siurblys iš buferio transliuoja vandenį į grindis. Iteka 15+-biški, išteka 18-20C°. Grindys atvėse iki 20-21C°. Kambariuose daugiau 22-23C° nepakyla. Jaučiasi maloni vėsa. Drėgmės nematavau, bet prie tokių temperatūrinių skirtumų rasos taškas nesusidaro. Manau pasiteisino vėsinimas grindimis. Čia pernai mano mintys buvo neitint kaip priimtos. Micius bandė vėsinti, kai namai jau buvo raudoni nuo karšcio:). Todėl gero rezultato nebuvo. Rekia nepašaut momento kai prasideda karščiai, ir jau išanksto po truputi vėsonti grindis. Sanaudos ir santykis mane labai labai labai labai tenkina. Jei bus įdomu kam, galėsiu pateikti skaičiais
Gero vakaro ir gerų sapnų.
Į viršų
gagarinas
Kt Bir 13 2019, 10:54

[/quote1560448360]

Turi omenyje sunkius griozdus kurie kaupia šilumą, o po to parą-dvi atidavinėja? Ne. Tokiu dalyku jau nebesidomiu labai daug metu. Šilau namus oras-vanduo Panasiumi. Šiuo metu jį perjungiau į vėsinimo rėžimą ir aušinu 500ltr buferį iki 13-17C°. Siurblys iš buferio transliuoja vandenį į grindis. Iteka 15+-biški, išteka 18-20C°. Grindys atvėse iki 20-21C°. Kambariuose daugiau 22-23C° nepakyla. Jaučiasi maloni vėsa. Drėgmės nematavau, bet prie tokių temperatūrinių skirtumų rasos taškas nesusidaro. Manau pasiteisino vėsinimas grindimis. Čia pernai mano mintys buvo neitint kaip priimtos. Micius bandė vėsinti, kai namai jau buvo raudoni nuo karšcio:). Todėl gero rezultato nebuvo. Rekia nepašaut momento kai prasideda karščiai, ir jau išanksto po truputi vėsonti grindis. Sanaudos ir santykis mane labai labai labai labai tenkina. Jei bus įdomu kam, galėsiu pateikti skaičiais
Gero vakaro ir gerų sapnų.

[/quote1560458441]

Turėjau omeny tokį : informacijos nuoroda nors pažiūrųjau, norint maks komforto, mūsų įvadai netraukia. Žmonės naudoja 20-30 kw sistemas

Šaldymas grindimis irgi įdomu, tik man reiktu nemažai perdarinėt, nors mano namas vienaukštis ir visur yra grindinis. Yra variantas vandenį iš grežinio varyt, bet jei ne filtruot bus amen vamzdynui, jei filtruot manau apytaka būtu nekokia ir kaži ar sugebės atvėsint. Bet tema potencialiai įdomi.

[ Redaguota Kt Bir 13 2019, 10:54 ]
Į viršų
Julietis
Pn Bir 14 2019, 06:32
L.iko E.nergijos O.re

Truputi neįsigilinau ką turėjai omenyje rašydamas "momentinį". Žinau šitą reikalą. Jis iš principo netinka energijos kaupimui. Čia tik greitam įrenginui ir naudojimui kai nėra vietos boikeriui ir naudojimas menkas. Tipo vasarnamis.
Grežinio vandeniu vėsinti bloga mintis. Bus pipec vamzdeliams(pats supratai). Tai kas teka gringyse turi būti nekeičiamas maksimaliai niekada, kad nepasipildytu druskomis ir mineralais. Rašai kad pas tave sudėtinga perdaryti. Nemanau. Bebent nėra vietos ar lėšų papildomai įrangai.
Į viršų
gagarinas
Pn Bir 14 2019, 05:04

Julietis rašė ...

Truputi neįsigilinau ką turėjai omenyje rašydamas "momentinį". Žinau šitą reikalą. Jis iš principo netinka energijos kaupimui. Čia tik greitam įrenginui ir naudojimui kai nėra vietos boikeriui ir naudojimas menkas. Tipo vasarnamis.
Grežinio vandeniu vėsinti bloga mintis. Bus pipec vamzdeliams(pats supratai). Tai kas teka gringyse turi būti nekeičiamas maksimaliai niekada, kad nepasipildytu druskomis ir mineralais. Rašai kad pas tave sudėtinga perdaryti. Nemanau. Bebent nėra vietos ar lėšų papildomai įrangai.

Čia ne kaupimui. Paaiškinsiu mintį. Dabar šiltam vandeniui dažniausiai kaitinamas boileris tipiškai 200-500 L, pas ką kaip. Pas mane pvz. dyzelis. Tai aš kaitinu iki 50 C, trunka 20 min. (katilas 24 kw). Tai vanduo kartais naudojamas, kartais ne, stovi, vėsta ir t.t.
Tie momentiniai elektriniai beboileriniai vandens šildytuvai sugeba realiu laiku aprūpinti normaliu šilto vandens srautu. Ir gana precizičkų temperatūrų. Kažkaip primetinėjau, kad jei šildyti tik tą momentą kada reikia, panašu, kad tai kažkiek pigiau arba tiek pat kaip ir kiti būdai tipo dujos, dyzeliai (aišku malkos pigiausia ). Tai turint perteklinės elektros gali būti patrauklu. Kol kas kaupsiu statistika.
O dėl grindinio, na gal tiesą sakant labiau atsipirkimo klausimas, nei finansų ar įrengimo sudėtingumo Senos sistemos dar savo resursų neišnaudojo, čia toks ralis gaunas... Kol kas galvoju siurblį oras oras ir daugiau kaip kondicionierių naudoti. Sezoniniam pasišildymui turiu muilo akmens židinį Tulikivi, sveria 1,5 tonos, tai čia jau širdies reikalas, nors ir dirbu pečkuriu, bet malonumas kurį gaunu atstoja viską. Nors jo kaina kaip 2-3 saulės elektrinių Neatsipirks net vaikaičiams Kita vertus, jei šiaip iš principo prispaustu kokios finansinės bėdos, su juom galiu realiai pašildyti 200 kv. namą.
Į viršų
zam0lskis
Pn Bir 14 2019, 06:08

gagarinai - tie momentiniai sildytuvai kazkur 5-8kw eiles jie srebia tuos kilowatus - uztat ir dirba "preciziskai"
tau saules jegaine iki 5kw net nesugebes ju normaliai uzmaitint... o kai nera saules - ten isvis - kilowatas retai buna... labai sokineja galingumai nuo apsviestumo. nestabilus tiekimas is saules. isivaizduok - maudaisi - debeselis uzeina ir tau vanduo iskart!!! saltas per nugara pulsi ten sukiot - ir nesireguliuoja... uzmirsi per daug nustates - pasvies saulute normaliai - kai kals verdancio - ir nuplikins
o vat boileriui nebutina didelis galingumas. jis ima koki kilowata ar net maziau - bet uztat prikaitina visa turi. letai. bet garantuotai. ateini ir paziurejes i termometra jau zinai kad karsto yra. boileriui nesvarbu kad galingumas sokines. jis tiesiog ilgiau sildys. nes jis SUBALANSUOJA temperatura. momentiniai sildytuvai to nesugeba.
------------
ta prasme autonomiskai namams reikia energijo SUBALANSAVIMO. kad tokie stebuklingi "momentiniai" prietaisai veiktu normaliai
tas galima su akumuliatoriais. neperki boilerio - bet perki 5 kart brangesnius akumuliatorius.
dar galima smagratine sistema statyt. rusai tokia net pardavineja. jurinio konteinerio mazdaug dydzio realiai jei islupt tik mechanizma - tai kaip kokie 4 saldytuvai...

[ Redaguota Pn Bir 14 2019, 06:13 ]
Į viršų
Micius
Pn Bir 14 2019, 06:37
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 3115
Čia gal žmogus turi tą mintį, kad kam kaupti šilumą boileryje, kai gali kaupti elektros rezervą ESO ir karštą vandenį gamintis be nuostolių ir kaupimo. Aš pradėjau bandymus jungtis prie Eso tinklo ir perteklių saugoti ten. Man pliusas būtų dėl to, kad dabar kraunu savo hibridą vakarais, o saulės jau tuo metu nebėra, o mano akumuose sukaupti 8 kwh energijos jau yra virš jų galimybių ribų... Be to didelis pliusas tas, kad sukimšęs per vieną fazę, galiu pasiimti per tris fazes, t.y ir trifaziai įrenginiai gali panaudoti ESO sukauptą saulės energiją. Ir dėl tos pačios minties, galvoju statytis mažą boileriuką, ir iš jo imti karštą vandenį. Mažam lengva padaryti dezinfekciją, mažesni nuostoliai.
Į viršų
Julietis
Pn Bir 14 2019, 09:11
L.iko E.nergijos O.re

Gagarinai, turėdamas GERĄ akumuliacinę talpą, surenki praktiškai visus saulės - nesaulės spindulėlius. Tai yra jei nuo tavo elektrinės lieka "lišnų" 50-500W, jie visi sukrenta į talpą. Taip kad tame yra daugiau naudos nei tuose nuostoliuose, kurius išspinduliuoja prikaitusi talpa į katilinę, Be to pas daugelį katilinė būna įrengta name, todėl tų kalorijų nelabai išeina laikyti nuostoliu, nes tai lieka po stogu. O jei lieka po stogu, reiškia nereikės kitų kolorijų gaminti. Kad ir dyzeliu, kuris yra labai brangus ar atsinaujančiomis malkomis. Kas pigiau tik financiškai, bet visais kitais aspektais tai tikras nuostolis žmonijai ir pačiam vartotojui.

[ Redaguota Pn Bir 14 2019, 09:15 ]
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 8 9 10 ... 15 16 17  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF