Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Saulės baterijų ūkis, energija orientuota tik savo reikmėms. Ar įmanoma?
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
zam0lskis
Št Bir 15 2019, 05:14
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3266
Micius rašė ...

Aš pradėjau bandymus jungtis prie Eso tinklo ir perteklių saugoti ten.

kuri atsiskaitymo plana bandai imt?
Į viršų
Micius
Sk Bir 16 2019, 07:31
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 3027
Nežinau, ten buvo variantas visą naudoti sau ir perteklių duoti į ESO. Čia gal dar net ne planas o tik prijungimo sąlygos ar pan.
Į viršų
gagarinas
Sk Bir 16 2019, 03:58
Užsiregistravęs dalyvis #2865
Prisijungta: Pr Bir 12 2017, 10:04

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 79
Micius rašė ...

Čia gal žmogus turi tą mintį, kad kam kaupti šilumą boileryje, kai gali kaupti elektros rezervą ESO ir karštą vandenį gamintis be nuostolių ir kaupimo. Aš pradėjau bandymus jungtis prie Eso tinklo ir perteklių saugoti ten. Man pliusas būtų dėl to, kad dabar kraunu savo hibridą vakarais, o saulės jau tuo metu nebėra, o mano akumuose sukaupti 8 kwh energijos jau yra virš jų galimybių ribų... Be to didelis pliusas tas, kad sukimšęs per vieną fazę, galiu pasiimti per tris fazes, t.y ir trifaziai įrenginiai gali panaudoti ESO sukauptą saulės energiją. Ir dėl tos pačios minties, galvoju statytis mažą boileriuką, ir iš jo imti karštą vandenį. Mažam lengva padaryti dezinfekciją, mažesni nuostoliai.


Būtent tai ir turiu omeny. Ir nors kw atrodo daug srebia, bet naudoji būtent tada kai reikia, nei minutės daugiau. Kažkada turėjau dujinį katilą kotedže su 14 L vidiniu boileriuku. Jo užtekdavo: kad sistema sureguotu ir dašildytu tekantį vandens srautą. Praktiškai didelio boilerio ir nereikėjo. Jis sakyčiau labiausiai pasitesina arba saulė/vanduo atveju arba malkinis pečius, kur nori nenori didelės temperatūros ir minimali kaina.
Į viršų
Julietis
Sk Bir 16 2019, 07:54
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas, Kirnaičiai
Pranešimų: 579
Bet tas srėbimas dažniausiai reikalingas po 20h. O tuo metu elektrinė jau neenerginga. Tai kame čia ekonomija. Vakare prasideda šeimos dušinimasis, indų plovimas ir visi kiti reikalai kuriems reikia karšto vadens,o jo gamybiniai našumai suka elektros skaitliuką. Dar jei tuo metu apsimoki už energiją suma minus parkingo mokestis, tai dar pusė velnio, bet jei būs menkai saulėtos dienos, tai ir priparkuota bus nekažinkas.
Kaip jau rašiau,momentinis šildytuvas skirtas ten, kur vartojimas retas ir nėra vietos sumontuoti akumuliuojamomas talpoms. Na ir sistema gaunasi nebrangi. Bet tai tik toks iliuzinis fonas.
Kas liečia vandens senėjimą boileryje, tai puikiai išsprendžiama pratekančio vandens boileriniais šildytuvais. Visuomet gauni šviežią pašildytą vandenį.

[ Redaguota Sk Bir 16 2019, 08:00 ]
Į viršų
zam0lskis
Sk Bir 16 2019, 07:59
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3266
Micius rašė ...

Nežinau, ten buvo variantas visą naudoti sau ir perteklių duoti į ESO. Čia gal dar net ne planas o tik prijungimo sąlygos ar pan.

yra 4 planai:
cia tu kur surasei - pirmas planas. ji manau dauguma ima, nes jis normaliai suprantamas
as manau geriausias yra ketvirtas planas, kur su ESO atsiskaitoma pagal % dali nuo patiektos i tinkla elektros energijos.
ta prasme tu pasilieki pinigus sau - jei yra pakankamas perteklius. o susimoki pagamintomi kilovatvalandemis. jie ima 36% energijos sau, manau pilnai padengia islaidas (apie 10-12% tik kiek girdejau) ir dar kitiems perparduoda skirtuma kuri gavo dykai . biski virs trecdalio (pernai eme 38%, matyt pagalvojo kad per daug plesia ar mazai kas rinkosi sita plana, tai pagerino ). o 64% sukaupi ir moket nereikia kai juos naudosi. moki grynais tik tada - jei nepakankamai prigamini susimokejimui uz pasaugojima. tada jau perki is ju uz pilna kaina kaip normalus vartotojas.
kiek suprantu - kazkaip taip veikia.
pirmi trys planai - susimoki visada uz saugojima. tik kad skirtingais budais.
1 - pagal kwh kieki.
2 - pagal instaliuota galinguma (ar patiekta, bbz - neaiskus ten kazkoks planas, reik kad pakomentuotu kas turi. ji gal ir geresnis uz pirma - jei ten kokie nors vartojimo niuansai)
3 - misrus is 1 + 2 planu.
-------------
tik salygu smulkesniu nerandu dar - kokiu isipareigojimu ten reikia
-----------
jei tu is 10kV linijos pajungtas - tai maziau ima - tik 20%
-------------
kovo 31 nuraso sukaupta pertekliu. taigi reikia isnaudot kuo daugiau iki kovo 31 jei turi dideli pertekliu - gali pruda sildyt ir jei 4 planas - nekainuos. o vat jei pirmi trys planai - mokesi kaupimo mokesti. ta prasme tau nurasys - bet tu busi uz jas susimokejes - kaip suprantu. o su ketvirtu planu tau bus bent negaila kad nurasys.
-------------
uzdirbt nei vienas planas deja neduoda...
-------------
as kaip suprantu - prisijungimo salygos tai vienodos visais atvejais. tu tegali tik apmokejima pasirinkt is 4 variantu. ir manau 4 varantas placiausias, nors sukaupi ir maziausiai. jis geras jei daugiau gaminsi - neribos taves kaip pirmi trys. jei mazai gaminsi - gali but kad pirmi trys planai geresni.
-------------
dabar kaip suprantu "gaminancio vartotojo" saules elektrine gali statyt belenkur Lietuvoje - jei turi salygas pasijungt i ESO. gali pvz sode kokiam pasistatyt. tik kad va ant saves manau tegalesi formintis suvartojima vienoje vietoje... galetu but kokia kortele ir sakykim elektromobiliu privaziuoji prie ikrovos, ikisi kortele ir vartioji belenkur Lietuvoje. savo sukaupta. ar draugeliui kokiam papildyt su savo kortele. va cia tai butu REALIAI ismanus elektros tinklai padetu i pavesi ir degaliniu korteliu sistemas ir nereiktu operatoriu-zmoniu islaikyt... vietoj to kazkokius ismanius skaitiklius teuzsakineja mulkiai, kai turetu ismanias rozetes visur Lietuvoje statyt, kol privatininkai neapsove...


[ Redaguota Sk Bir 16 2019, 08:37 ]
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System