Vėjo jėgainės gamyba. - Zir.lt

Kategorija "Generatoriai"

Vėjo jėgainės gamyba.

Paskelbė  Adas
Šio generatoriaus maksimalus galingumas yra apie 1Kw/h.

Generatoriaus gamybai buvo panaudota mašinos ašis.

Panaudoti 2 mašinos stabdžių diskai, kurių skersmuo yra 28cm.

Panaudoti 24 magnetai, kurių skersmuo 50mm, o storis 12mm.Ant dviejų diskų išdėliojama vienodais atstumais po 12 magnetų.Magnetai užpilti epoksidine derva.

Matosi, kaip atrodo beveik pabaigta daryti konstrukcija.Padaryta forma, į kurią bus dedamos ritės ir užpilamos epoksidine derva.Ant padarytos formos vyniojamos ritės. Vienai ritei vyniojau 2 vielas po 1,6mm (36 apvijos).Čia matosi, kaip atrodo susukta ritė.

Čia matosi, kaip užpilama epoksidinė derva: iš pradžių pilama ant dugno, o paskui įdedamos ritės.O čia jau matosi, kad užpilama epoksidinė derva ir ant ričių viršaus.Čia jau galima pamatyti, kokią formą gavome.

Pirmas bandymas pažiūrėti, ar veikia generatorius.

Pirmasis mėginimas paleisti paties padarytą vėjo generatorių.Kažkas teigė, kad jei per arti sustatyti magnetai, gali iš generatoriaus nesigauti graži sinusoidė. Todėl aš prijungiau oscilografą prie savo generatoriaus ir pažiūrėjau, kokia sinusoidė išeina iš mano generatoriaus.Čia matosi, ant kokio stiebo bus keliamas generatorius.
2008-10-25d. buvo paleista paties padaryta vėjo jėgainė.Keletas foto iš savaitgalio 2008-11-15 kada vejas buvo 7-12m/s7-12m/s7-12m/s7-12m/sŠiame video galima pamatyti, kaip veikia generatoriaus stabžiai (kitaip sakant, srovė nukreipiama į 0,7omų varžą). Kai akumuliatoriai yra pakrauti iki 14,5v, tuomet generatorius yra stabdomas, o paleidžiamas suktis tuomet, kai akumuliatoriuose įtampa nukrenta iki 13vPrie generatoriaus prijungti 4vnt. akumuliatorių, 3vnt. po 70Ah ir 1vnt. 185Ah (bendra galia 395Ah)

Visi akumuliatoriai sujungti lygiagrečiaiVisų akumuliatorių kontaktai sunerti ant varžto ir užsukta veržeklė
Spausdinti