Kategorija "Naujienos"

Vėjo (saulės) jegainės prijungimas prie el. tinklų

Paskelbė  Adas
Sveiki pamaniau, gal kam bus įdomu procesai jėgainiu prijungimo prie el. tinklų
1.Einame į El. tiklus (RST, VST), parašome prašymą išduoti technines sąligas jegainei.
Pagal pateiktas prašymą el. tinklai išduoda preliminarias techn. sąlygos)
2. Su preliminariomis techn. sąlygomis turime kreiptis į Energetikos ministerija, kuri išduoda tikras technines sąlygas.
3.Su techn. sąlygomis bėgam pas projektuotoja(-us), kurie padaro projektą (ši projekta turi patikrinti ir patvirtinti visos žinybinės organizacija(vandenys, dujos elektra), gamtos apsauga ir t.t.
4.Išsiimam statybos leidimą.
5.Pasistatom.
6.Objektą priduodam VEI (Valstybinei energetikos inspekcijai).
7.Sudarom sutarti el. energijos pirkimą.
8.Gaminam elektrą ir skaičiuojam pelną (šiuo metu supirkimo kaina ~35ct.)
Atrodo paprasta, bet iš tikro tai kryžiaus keliai

Jei kyla klausimų rašykit el.paštas
Autorius: Reeggis

Zir susitikimas 2009

Paskelbė  Adas
2009 m. gegužės 30 d. Pociūnėlių mstl., Radviliškio raj. vyko tinklalapio zir.lt susitikimas, kuriame dalyvavo visi norintys svetainės nariai ir svečiai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Visagino, Panevėžio ir kt. Į susitikimą atvyko 22 dalyviai, besidomintys alternatyviais energijos šaltiniais, jų panaudojimo galimybėmis. Daugiausia renginyje kalbėta apie vėjo jėgainių gamybą, pritaikymą buityje. Dalyviai apžiūrėjo susitikimo vietoje esančią vėjo jėgainę, jos tvirtinimo konstrukciją, akumuliatorių krovimo kontrolerį ir įtampos keitiklį, kuris pagamintą jėgainės elektros energiją verčia į kintamą 220v 50Hz įtampą, kurią pritaikome buityje. Dauguma dalyvių atsivežė ir savo darytus įrenginius: generatorius, sparnus vėjo jėgainėms, akumuliatorių krovimo kontrolerius ir kt. Susitikimo metu diskutuota šiais klausimais: 1) kaip ekonomiškiau panaudoti pagamintą energiją, 2) kaip efektyviau stabdyti generatorių, 3) kaip geriau įkrauti akumuliatorius, 4) kaip panaudoti pagamintą energiją nenaudojant akumuliatorių, 5) kaip panaudoti generatorius, kuriems reikalingas "žadinimas" ir kt. Aktyviausi svetainės nariai apdovanoti Dariaus iš Visagino darytais medaliais. Daugiau nuotraukų iš susitikimo spausti čia.

Terminė Saulės energija

Paskelbė  Adas
Iš Saulės energijos gaunama šiluma

Terminė saulės energija – tai šilumos gamyba iš saulės spindulių, kuri naudojama šiltam vandeniui gaminti, bei namo šildymo palaikymui. Saulės kolektoriai gam šiluminė energija yra protinga investicija, nes naftos ir dujų ištekliai senka, o dėl visame pasaulyje augančių vartojimo apimčių tikėtina, kad iškastiniai žaliavų šaltiniai brangs.

Esminis terminio Saulės energijos panaudojimo principas labai paprastas: sode ar darže suvyniokite žarną, iš kurios vandeniu laistote gėles ar daržoves, ir padėkite ją Saulės atokaitoje. Po kurio laiko toje žarnoje esantis vanduo sušils. Galimas ir kitas "tobulesnis" tokios žarnos tvirtinimas ant stogo prijungiant prie vandentiekio, kaip matosi nuotraukoje, kurią padarėme Vilniuje. Be abejonės, tai daugumai iš mūsų jau žinomi ir išbandyti vasariški Saulės energijos panaudojimo metodai.

Toks pats principas naudojamas ir terminiuose Saulės kolektoriuose. Tačiau jiems nebūdingi higieniniai sodo žarnos trūkumai, be to, jie veikia daug kartų efektyviau ir juos galima naudoti ištisus metus, nes tokia įranga prijungiama prie namo šildymo sistemos. Šiuose kolektoriuose uždarame kontūre įkaitinamas specialus skystis (iki 200 laipsnių Celsijaus), kuris tuomet pumpuojamas į šilumokaitį. Šilumokaityje atiduota šiluma - kaupiama - vartojimo vandens bake. Tai nesudėtingos terminių Saulės kolektorių sistemos šildančios buitinį vandenį, baseinus. Šiuo metu auga susidomėjimas kombinuotomis sistemomis ilgesniam laikui akumuliuojančiomis Saulės šilumą, kuri naudojama namo šildymo palaikymui pereinamuoju metų laikotarpiu.

Lietuvos vėjuotumo žemėlapiai

Paskelbė  Adas
Jeigu jau nusprendėte statyti jėgainę, būtina išrinkit vietą, kuri pagal jūsų stebėjimus yra pati vėjingiausia. Tinkamiausia būtų atvira ir pati aukščiausia vieta. Geriausiu atveju aukščiausia vieta stipriausias vėjas. Būtina atsižvelgti į vietovės aplinkinių statinių, miško masyvų aukščio ar kitų aukštų kliūčių aukštį ir išsidėliojimą planuojamos vietos atžvilgiu. Lietuvoje dominuoja pietvakarių, vakarų, pietų vėjai, todėl svarbiausia yra šitų pusių vėjai.

Šiuo metu turime du vėjuotumo žemėlapius, tačiau norime pabrėžti, kad tai tik preliminarūs rodmenys. Kiekviena vietoje turi dar savo vidutinius greičius. Viskas smarkiai priklauso nuo vietovės reljefo. Ir net jeigu vidutinis vėjo greitis yra mažas, gali būti sprendimas, kuomet vėjo jėgainė gali generuoti pakankamai elektros.